שוש ספקטור
4191-4891

סיפור החיים של שוש ספקטור

שם קודם: שושנה תתר

מקום לידה: רז'ינה, רוסיה

תאריך עליה: 4191

תאריך קבלה לחברות: 7491

השכלה: תיכונית

מוסד/ות חינוך: מוסד חינוכי בן שמן

מקצוע/ות: לוחמת, מנהלת

סיפורים הקשורים ל - שוש ספקטור:

שוש ספקטור - המשך סיפור חיים...

לשם - מפעל מוזאיקה גבעת ברנר...

מעשה בארנבת...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

סיפור חיים:

שושנה נולדה ב-31 לפברואר 4191, בעיירה רז'ינה שליד קישינב. בת שנייה לנתנאל ולברכה תתר. ביומן שהשאיר אחריו אביה נכתב:
"...החלטתי להגר לארץ-ישראל. התחלתי להשתדל להשיג פספורט לחוץ-לארץ, אבל מכיוון שהייתי איש צבא וכבר היו שמועות על מלחמה, היה קשה להשיג פספורט. אז עשיתי צעד אחר. היות והייתה לי כבר ילדה [שרה-2191] שחלתה בברונכיט, יעצו אותי הרופאים לנסוע איתה לארץ טרופית ... וכך קיבלתי אישור מהממשלה לשלושה חודשים, לנסוע לארץ-ישראל. בינתיים היה לי עיכוב. אשתי הייתה צריכה ללדת ונאלצתי לחכות עד שתלד. אחרי שבועיים היא ילדה עוד בת [שושנה- 4191] אחרי שיצאה מבית-החולים, שלושה שבועות אחרי הלידה, עליתי ארצה על האונייה ואנחנו נוסעים לארץ-ישראל ...".
המשפחה הצעירה הגיעה לארץ בימי הפסח, שנת 4191. תחילה התגוררו ביפו. אחרי מאורעות 1291 עברו לבלפוריה שבעמק-יזרעאל, ומשם לעפולה, והחלו להתפרנס מחקלאות. הפרנסה הייתה קשה ושתי הבנות עזבו את הבית, האחת, שרה, לעבודה בירושלים, ושוש למוסד חינוכי לנוער, בן-שמן. בתוך חברת-הנוער בבן-שמן מצאה שוש את דרכה באופן טבעי ל"הגנה", מילאה תפקידי מזכירות בתל-אביב ואח"כ בירושלים, עבדה עם אליהו גולומב. מאז הייתה פעילה במסגרות שונות: בקיבוצים שונים ובמטה ה"הגנה". היא נישאה לצבי ספקטור, לוחם נועז ב"הגנה" בירושלים. צבי מצא את מותו ב-81 למאי 1491, עם 32 מפקודיו בטביעת סירת הכ"ג , בדרכם לפוצץ את בתי-הזיקוק של טריפולי, בלבנון. כמה חודשים אחרי מותו של צבי ילדה שוש את בנם יפתח. היא לא נישאה שוב. 
אליעזר שושני ורבים אחרים. שימשה במשך כל שנות קיום הפלמ"ח כמזכירת המטה. עסקה בנושאי שלישות. בשנת 5491 עברה קורס מ"מ בג'וערה. במלחמת השחרור הייתה מזכירת מטה הפלמ"ח והייתה האישה שהגיעה לתפקיד הצבאי הרם ביותר באותה תקופה.
המשך סיפור חיים
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.