פיני ויינשטיין
8191-5102

סיפור החיים של פיני ויינשטיין

קשרי המשפחה של פיני ויינשטיין

כינוי: פטיה

מקום לידה: קייב, רוסיה

תאריך עליה: 4291

תאריך קבלה לחברות: 6391

השכלה: גמנסיה

מוסד/ות חינוך: גמנסיה הרצליה

מקצוע/ות: פרדס, רימון, פלמ"חניק, תעשיין

סיפורים הקשורים ל - פיני ויינשטיין:

פיני ויינשטיין - פרדס, פלמ"ח, רימון...

פיני וינשטיין - רימון, פילוג,שלום חבר...

איש ושמו שרודק...

השבת השחורה - השבוע לפני 96 שנה ...

סיפור לחג החנוכה, ספקטור בקול 'רם וברור'...

עזרה לרמת הכובש...

פיני על אליעזר רגב...

ספורט ובטחון...

פיני על משה צמח ...

החי"ש והפו"מ...

צעדת גבעת ברנר 1102 - בעקבות לוחמי המדינה שבדרך...

תרבות בגבעה...

ריב, ריבה, רימון, כך זה התחיל...

רימון - קיצור תולדות...

מעשה בארנבת...

מה קרה לגבעת ברנר, לתנועה הקיבוצית? סיכום.....
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של פיני ויינשטיין...

סיפור חיים:
פיני נולד ב- 8191 בקייב שברוסיה. אביו שהיה ציוני נלהב הבין (בזמן שישב בבית הסוהר) שאין עתיד ליהודים ברוסיה ועלה עם משפחתו לא"י ב- 4291. למשפחה שהתיישבה בתל אביב הקטנה היו לא מעט קשיי קליטה אך שמחת החיים של החלוצים 'הטביעה ' את רובם. פיני למד ב'גמנסיה הרצליה' ובילה את מרבית השעות (בעיקר בקיץ) בחוף הים. שגרת החיים המשעממת לא התאימה לילד התוסס והוא עבר ללמוד בכפר יחזקאל וגר בבית הדודים. שם לראשונה התוודע לחיי הכפר, החקלאות ואפילו הוקסם בשיעורי הטבע והכימיה. כשחזר ב- 4391 לגמנסיה בת"א לא מצא את מקומו ועד מהרה החליט יחד עם חברו דוד בורוכוב לצאת להכשרה בקיבוץ. לאחר ששילם שילינג אחד דמי חברות התקבל ל'נוער העובד' והגיע לג"ב. חברי הקיבוץ הליטאים והייקים קסמו לו מייד, אלו עם שליטתם בעברית וחלומם להיות 'פועל פשוט' (פרוליטר) ואלו עם התרבות והאמנות (הקונצרטים בשבת, כלי הנגינה והתעמלות המכשירים) והמקצוע (לכל אחד מקצוע אמיתי וכלי עבודה מסודרים). הייקים שישבו מצד שמאל בחדר האוכל והליטאים שמימין היו סיבה לאינספור נסיונות גישור ותעלולים לצעירים ה'עירוניים'.
מכל החברים פיני זוכר לטובה את משה צמח שלקח אותו תחת חסותו בפרדס אופנהיים ואח"כ ב'הגנה' והיה לו כאב שני. ערכי העבודה והמסירות שנרכשו שם בין עצי ההדר הוטמעו עמוק מאד בלב הנער הצעיר וליוו אותו לפי דבריו לכל חייו.
לאחר ה'הכשרה' ניסו פיני ושני חבריו להיות 'רועים' בעמק יזרעאל ולאחר תום הנסיון הקצר חזר לת"א. בינתיים ישב בת"א והתלבט עד אותו יום בו נכנס משה צמח לבית הוריו עם שק תפוזים על גבו, מתנה.
למחרת כבר היה פיני חזרה בגבעה, שוב עם חברי ג"ב שכה אהב.
פיני חזר לעבודה בפרדסים ביום ולאימוני ה'הגנה' בערב. בתקופת מאורעות 93 - '63' היה מפקד חוליה ששמרה על העובדים בשדות ועל המשק בלילה. באותם ימים החל אכים סימונזון (שעבד שנה במפעל שימורים בגרמניה) לרקוח ריבה על דוד בבאר ג' ופיני התמנה לעוזרו הראשי. השניים היו מתחילים את יומם בסחיבת עצים מהבניין (זהירות, טיטה!) ואחר מסיקים את הדוד ומכינים את ריבת פרי ההדר לחברים. עם הזמן העסק התרחב, נוספו מוצרי ריבה, זיתים ומלפפונים כבושים ועוד, הצוות הורחב ונוספו קליינטים כמו קיבוץ נען, 'המשביר' ועוד.
המשך


 (על פיני הפלמ"חניק)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.