ולטר ליפמן
8981-3891

סיפור החיים של ולטר ליפמן

מקום לידה: המבורג, גרמניה

תאריך עליה: 3391

תאריך קבלה לחברות: 5391

השכלה: בוגר אוניברסיטה במתמטיקה, פיזיקה וטבע

מוסד/ות חינוך: הידלברג, ברלין ומינכן

מקצוע/ות: מורה, צלם, איש המים, חדר אוכל

סיפורים הקשורים ל - ולטר ליפמן:

ולטר - המשך סיפור חיים...

ולטר הקצין (פרונט קמפפר, לוחם חזית)...

אימרות השפר של חברי הגבעה 3...

שם המשפחה: גבעת ברנר- דמויות למזכרת...

ולטר המחנך...

אימרות השפר של חברי הגבעה לדורותיהם (רשימה חלקית ביותר)...

דינגס, עברית שפה קשה ......

ולטר של הילדים..והמצלמה...

ולטר איש המים...

ולטר מבזבז מים...

מי זוכר את ולטר ליפמן ...

אימרות שפר - חלק ב'...

ולטר והילדים, והצילום...

חסכון במים...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של ולטר ליפמן...

סיפור חיים:
ולטר נולד בהמבורג שבגרמניה ב- 8981 למשפחה יהודית עשירה שרבים מבניה התבוללו ואף התנצרו. בשנתיים האחרונות למלחה"ע הראשונה גוייס ולטר לצבא הגרמני, וכבוגר בית ספר תיכון נהיה מיד לקצין. לאחר המלחמה למד באוניברסיטאות הידלברג, ברלין ומינכן מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה, טבע ועוד. עם סיום הלימודים החל ללמד מתמטיקה ופיזיקה והיה מחנך של כ- 001 תלמידי תיכון. עם עליית הנאצים לשלטון ב- 3391 הופסקה עבודתו (הוא לא פוטר מאחר והיה פרונט-קמפפר, 'לוחם חזית' במלחמה הגדולה). ולטר שהבין מהר מאד את 'המסר הגרמני' -כל עם צריך לחיות בנפרד על אדמתו, החליט לעלות לפלשתינה. הוא צרר את הכסף שחסך מעבודתו בהוראה ונסע למרסיי שבצרפת. לאחר המתנה קצרה קיבל סרטיפיקט 'קפיטליסטי' וב- 4391 עלה לארץ והצטרף לג"ב.
לימים סיפר המזכיר דאז שלמה רגולר שולטר אכן 'הצטרף', הוא לא היה בהכשרה, לא בתנועת נוער יהודית או ציונית, הוא גם היה 'זקן' בן 63 שהגיע לגבעה ולמחרת יצא לעבודה.
ולטר עבד בכל העבודות הקשות וכשפרצו המאורעות ב- 6391 למרות היותו אנטי מיליטריסט ואפילו פציפיסט העמיד מיד את נסיונו הצבאי שרכש בשירותו כקצין גרמני קרבי.
ב- 9391 נסע לגרמניה לחלץ את משפחתו וחזר ממש בספינה האחרונה מצרפת. מיד אחר כך התנדב לצבא הבריטי ושירת בבריגדה היהודית במדבר המערבי ובאיטליה.
לאחר שחזר הדריך את החברים בשימוש נשק ואף הקנה להם יסודות לחימה ובמלחמת העצמאות היה ולטר מפקד המשוריין המפורסם שאבטח את הצירים באיזור.
לאחר המלחמה גדלו שטחי החקלאות של ג"ב מ- 0001 דונם ל- 0006 דונם וולטר מונה למרכז המים. התפקיד הזה היה מאז מרכז חייו. החסכון במים, האספקה השוטפת של מים למחנה ולחקלאות, התיאום בין מקורות המים, הפעלת הבארות וה'שטוצרים' – ולטר ניהל את המערכת בתבונה ומקצועיות רבה. בתחילה הוא יצא לעבודה באופניים ואחר כך על הג'יפ המפורסם, עליו למדו דורות של ילדים לנהוג.. בסתר ליבו ראה ולטר (פרופסור למתמטיקה ופיזיקה) את יעודו בחינוך והוראה ועד סוף ימיו חשב שג"ב לא עשתה מספיק כדי שיהיה מורה (כשהוצע לו לצאת ללמוד עברית הוא טען שאין ללמוד עברית על חשבון העבודה!).

יש המשך...
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.