יהושע קמיאל
1191

סיפור החיים של יהושע קמיאל

מקום לידה: מגדבורג, פולניה

תאריך עליה: 3391

תאריך קבלה לחברות: 4391

השכלה: תיכונית, לימודי פרוונות

מקצוע/ות: פרוון, בנין, פלחה, רכוז קניות, נגר

סיפורים הקשורים ל - יהושע קמיאל:

עזרה לרביבים...

צריף 01...

קבלת פנים 'ליטאית' לייקה...

ספורט לחלוצים...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של יהושע קמיאל...

סיפור חיים:
יהושע נולד ב- 1191 בפולניה כאשר אמו ביקרה אצל הוריה. לאחר זמן חזרה המשפחה לעירם מגדבורג שבגרמניה. בגיל 7 התייתם מאביו ונאלץ להתבגר במהירות. בגיל צעיר היה פעיל בתנועת 'הבונים' ואחר ב'החלוץ'. בגיל 61 רצה לצאת להכשרה, לעלות לא"י ולחיות בקיבוץ, לכן ברח מהבית. האם שהתנגדה שלחה משטרה להחזירו הביתה. יהושע הפסיק ללמוד והחל לעבוד בפרוונות, בערבים השלים את השכלתו. כ- 8 שנים עבד במקצוע תוך שהוא מתמסר לאהבתו הגדולה - הספורט. יהושע היה שחקן כדור יד מצטיין ואף יצא עם קבוצתו מחוץ לגרמניה. בתנועת ה'ברית הנוער הציוני' בברלין אליה הצטרף (יחד עם אחותו אסתר) היה יהושע במרכז הפעילות, ניצח על המקהלה והמשיך לחלום על חיים בקיבוץ.
ב- 3391 החלום הוגשם, יהושע עלה לא"י והגיע לג"ב. ממרומי הגבעה הוא ראה את הרי ירושלים ממזרח והים ממערב והתאהב. בשנים הראשונות עבד בבניין ובפלחה. לאחר שהכיר את שושנה נישא הזוג הצעיר ונולדו להם 3 ילדים. ב- 6491 ימי טרום המלחמה נבחר למרכז קניות ובילה ימים ולילות בדרכים ומחוץ לבית. ב- 9491 החל לעבוד בנגריה ומיד אחר כך נשלח לשנה לעזרה לרביבים.
לאחר ה'פילוג' התמנה למנהל הנגריה ועסק בעיקר במכירת הרהיטים ובמכרזים. בשנת 9591 נבחר לגזבר באחת התקופות הכלכליות הקשות בג"ב. יושרו ונחישותו סייעו רבות לגיוס כספים באותה תקופה. כשסיים את התפקיד חזר לרכז את הנגריה. היכרותו הקודמת עם אנשים מחוץ לג"ב הניבה 'מכרזים' רבים. ב- 5691 שוב נבחר למזכיר חוץ ומפעלים ובתום שנתיים חזר לנגריה שבקשתו אחת - לעבוד בעבודות כפיים. מבוקשו ניתן לו והוא היה מאושר.
המשפחה שהתרחבה הפכה את 'דוד יהושע' למרכז העניינים וכל הילדים והנכדים התקבצו סביבו.
את אהבתו הגדול לספורט ביטא בעיקר בליווי בנו עמיר כשהיה שחקן חמישייה קבוע (מעוז ההגנה) ויהושע דמות בולטת ב'יציע המעודדים'. יהושע היה חבר קיבוץ נאמן, חלוץ ישר דרך ואיש משימות שחלומו הקטן לעבוד ולייצר בקיבוץ - התגשם. בגיל 56 צעיר ברוחו ומלא תכניות חלה ונפטר.

חומר נוסף
חוברת זכרון 7791
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.