בנימין פינטוס
7091-5591

סיפור החיים של בנימין פינטוס

כינוי: פינטוס

מקום לידה: גרמניה

תאריך עליה: 9391

תאריך קבלה לחברות: 0491

השכלה: דוקטור למדעי המוזיקה

מוסד/ות חינוך: ברלין, גרמניה

מקצוע/ות: מורה למוזיקה

סיפורים הקשורים ל - בנימין פינטוס:

המנון גבעת ברנר...

פינטוס המורה...

פינטוס שובר כינור...

התזמורת והמקהלה של גבעת ברנר...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של בנימין פינטוס...

סיפור חיים:
פינטוס, כך קראו לו כולם נולד ב- 7091 בגרמניה. בגיל 51 גורש מהגמנסיה בשל דיעותיו הקומוניסטיות. הוא נטל את כינורו והלך אל ויקרסדורף, כפר נוער מתקדם, שם המשיך ללמוד עד שקיבל את תעודת הבגרות, כאשר המקצוע העיקרי היה כמובן, המוזיקה.
בכל שנות בגרותו היה חבר בתנועת ה'בלאו - וויס' ואחר בי.י.וו.ב ובתנועת 'הבונים'. כחלוץ החליט ללמוד 'מקצוע' אמיתי - נגרות אבל כשרונו המוזיקאלי תבע את שלו, ולאחר שנה הלך לאוניברסיטת ברלין ללמוד מוזיקה, פילוסופיה והיסטוריה. ב- 0391 קיבל תואר דוקטור למדעי המוזיקה. לאחר מכן השתלם בניצוח מקהלות ובפיתוח קול, בכל שנותיו בברלין עבד ב'החלוץ' ובבית הספר 'אהבה'.
עם עליית הנאצים ב- 3391 הואשם בעוון קומוניזם, הועמד לדין ונידון לשנתיים מאסר, לאחר שנתיים בכלא הושלך למחנה דכאו ואחר לבוכנוולד והתענה שם עד שנת 9391. בשנות מאסרו למד עברית ושמר על קשר עם שליחי התנועה ועם שחרורו עלה לארץ ישראל, והגיע לגבעת ברנר, שם היו כבר חבריו 'המוזיקנטים', איזי רייס ואורי רוזנבלט. כדי לבצע את רעיונותיו המוזיקלים הלך ללמוד בקונסרבוריום בירושלים ורק אחר שנה הגיע לגבעת ברנר. בשנים האלו הכיר את חוה ונולדו להם 4 ילדים.
לפינטוס שהאמין וראה במוזיקה דרך חיים היה חלום. במקום שבו ילדים ומבוגרים שרים ומנגנים - החיים נראים ונשמעים אחרת.. מפעל חייו החל - הוא הקים מקהלות ותזמורות, לימד ילדים לנגן וגבעת ברנר היתה ל'מודל' עבור קיבוצים רבים. הוא פעל ללא ליאות להשיג כלי נגינה ושעות לימוד.
פעילותו הגיעה לשיאה בחגי הקיבוץ ובתזמורות המקובצות של הקיבוץ המאוחד.
בגיל צעיר מאד, רק בן 84 נפטר.

חומר נוסף
יומן - עלון שבועי 'בגבעה' 5591.4.1
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.