קורט מאייר
0191-6891

סיפור החיים של קורט מאייר

מקום לידה: גרמניה

תאריך עליה: 1391

תאריך קבלה לחברות: 2391

השכלה: גמנסיה

מקצוע/ות: נהג, נגר

סיפורים הקשורים ל - קורט מאייר:

קורט מאייר - המשך סיפור חיים...

קורט על אליעזר רגב...

הטיול לחבש...

קורט השמן וקורט הרזה...

קורט על ארנסט טירקהיימר...

קורט על סרני...

טבילת האש, פגע וברח..?...

עוד על הקקטוסים...

ספטמבר השחור 8391 – 2 חברים נרצחו בכבישי הארץ!...

קורט על אריה חצור...

יעקב שטרן נרצח...

עוזר נהג ושומר עגלון ו..מזל...

בדרך לחבש...

על קורט - הנהג וגנו...

קורט על מלווין...

רידינג...

יום נאח'ס...

מלחמה ו..מזל...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של קורט מאייר...

סיפור חיים:
קורט נולד ב- 0191 בגרמניה בעיירה קטנה בחבל הריינלאנד ליד גבול צרפת. קורט היה בן הזקונים למשפחת מאייר שאבותיה הגיעו לגרמניה לפני כ- 005 שנה. המשפחה היתה אדוקה ושמרה על תרי"ג מצוות, ביחוד האם. האב ששירת כחייל במלחה"ע הראשונה היה חופשי יותר.
למשפחה היתה בית מסחר לבגדים רהיטים והפרנסה היתה מצוייה בשפע. לאבא שלו אף היתה מכונית..
קורט החליט כבר בגיל צעיר שהמסחר אינו מתאים לו, למרות שאביו ייעד לו את המשך ניהול החנות. כל הנסיונות להקנות לו לימודים מתאימים לתפקיד עלו בתוהו.
קורט בן ה- 21, שקריאה מקרית בספר 'אלטנוילנד' שמצא בספרית אחיו הבכור, החליט שמקומו בארץ ישראל. הדרך להגשים את החלום היתה כמובן בהכשרה אליה הגיע לאחר מאבקים עם הוריו.
הנסיון לא היה קל, מקבוצת 'חירות' נשלח קורט נער בן 71 לעבודה. האיכר שבחוותו קורט עבד במשך שנה התעמר בו קשות וקורט נשך שפתיים ולא התלונן. לאחר שנה עבר למקום נוח יותר בו גם הצליח להפגש עם יתר חברי 'חירות' שעבדו באיזור. תנאי החיים והעבודה בכפר היו בלתי אפשרים, קורט ישן יחד עם הסוסים באורווה ובבוקר קם נחוש לעבודה.
במרץ 1391 עלה לא"י והגיע לג"ב. כמו שאר חברי 'חירות' ציפה לקבלת פנים לבבית, אך הימים היו ימי רב ומחסור, ובקושי התקבלה הקבוצה, אחרוני הכשרת 'חירות' לחברות..
כשבועיים לאחר הגעתו לג"ב עברה הפלוגה למקום החדש על הגבעה, בו נשארה עד היום. קורט היה גאה בכך שהיה בין ראשוני 'חוצי הקו המפריד' בחדר האוכל שחצץ בין הייקים שישבו ב'שולחנות הכרוב המתוק' ובין הליטאים יושבי 'שולחנות הכרוב החמוץ'. נישואיו מאוחר יותר לאהובה גורביץ', מאושיות ה'מחנה הליטאי' היו עוד שלב בגישור בין שני המחנות.
קורט נשלח לעבוד במפעלי החשמל של רוטנברג בעמק הירדן, העבודה המכניסה ביותר באותה תקופה. תנאי העמק הקשים ויחסם הלא חביב של אנשי גשר לא הקלו על החברים. לימים יטען קורט שההכנה (ה'טירונות') בהכשרה בגרמניה היא שסייעה לו ולחבריו להתגבר על כל הקשיים.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.