כלב קסטל
4191-4991

סיפור החיים של כלב קסטל

שם קודם: קרלו קסטלבולוניזי

מקום לידה: פרארה, איטליה

מקצוע/ות: צייר, רופא

סיפורים הקשורים ל - כלב קסטל:

שלושה ספרים של יוסף אחאי וכלב קסטל...
גודל מלא...

סיפור חיים:


 תערוכות-פתיחה
 
 התערוכה מגיעה מאיטליה, באדיבותו של גדי קסטל, בנו של כלב, שם הוצגה בחבל ברגמו בהצלחה עצומה, צפו בה יותר מ- 000,08 איש במהלך החודשים האחרונים.

"כלב קסטל (קרלו), למשפחת קסטלבולונייזי, צייר, רופא, איש אשכולות, שליח, איש הרגש והביטוי האמנותי, ענו ובעל אישיות כובשת. היה חבר קבוץ נצר סירני כל ימי חייו- 4991-4191.

כלב קסטל היה צייר מעולה, שצניעותו המופלגת כאדם באה לביטוי בציוריו עתירי הצבע, הדמיון וההומור. כבן למשפחה מסורתית יהודית מהעיר פרארה באיטליה, שזכתה להוציא מקרבה דור של עולים ובוני מדינה, הוא בחר להשקיע ממרצו בבניית הקבוץ ולעסוק ברפואה והזניח במידת מה את כישוריו כאמן וכצייר יוצר. בעיתות הפנאי, אחרי מילוי "החובות הפונקציונאליים" לקבוץ הפליג כלב קסטל אל מחוזות ילדותו, אל מרחבי התרבות הקלאסית האיטלקית ממנה ינק וממנה הושפע ביצירותיו. המיזוג והשילוב בין הקלאסיקה האירופאית, האנינה האיכותית, לבין דלות החומר המקומית הישראלית, שטופת האור המזרח תיכוני, של אותה תקופה, הולידה מספר סדרות מדהימות של ציורים מופלאים.

מה שמייחד את יצירותיו של כלב קסטל, אותן צייר על קרטונים ודפי נייר ממוחזר ועל לוחות עץ שאסף בדרכים, שנוצלו בדרך כלל משני צדדיהם, הן העוצמה הרגשית ומעמקי הצבע והגוונים הייחודיים שעיצב לדמויות האנושיות, שאופיינו בשפת הגוף הטיפוסית שיצר להן. בין גיבורי הציורים נכללים כמה מבני משפחתו ואנשי הקהילה היהודית באיטליה, דרך הדמויות שהקיפו אותו בקבוץ ועד לגיבורי תיאטרון, ספרות ואופרה, שהכיר מעולמות התרבות הקלאסית האיטלקית
תערוכת הציורים החדשה של כלב קסטל חושפת חלק מעולמם של גיבוריהם של גולדוני, פירנדלו, שהם ממשיכיהם של גיבור הקומדיה ד'לארטה המיתית. כלב קסטל שמר לעצמו את החרות לנטול השראה מציוריהם של מטיס, מודליאני, לעיתים הפליג וצייר בסגנון אימפרסיוניסטי מובהק, לעיתים ניסה את יכולותיו בציור נוף מהסגנון הריאליסטי ועד למופשט. קסטל הפליא לצייר במשיכות צבע בטוחות על בדי ציוריו וקווים אניני טעם בטוחים אלה שבים ומופיעים בסדרות רישומי דמויותיו בפחם ובעיפרון. אי השתתפותו במלחמות הקריירה על מעמדו בסצנת הציור והאמנות הישראלית, איפשר לו להנות מאותה חרות סגנונית ופיתוח הציורים והז'אנרים שאהב בעצמו, דבר שהותיר אחריו עולם מלא של חוויות מצויירות באופי ובסגנון כל כך ייחודי רק לו".
 
 
 
 
 

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.