חנן זקס
0091-6491

סיפור החיים של חנן זקס

מקום לידה: שוייץ

תאריך עליה: 5391

מקצוע/ות: שופט, בעל חווה חקלאית

סיפורים הקשורים ל - חנן זקס:

בנייני פאר בגבעה - בית טננבאום,בית זקס,בית רוקס...

בריכת השחיה - קיצור תולדות...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

סיפור חיים:
בשנת 5391 נסע חנן זקס(שהיה שופט חוקר בציריך שוויץ) לטיול במזרח הקרוב, מצרים סוריה לבנון ופלסטינה, במסגרת הטיול הזה הוא הכיר את אמי רות, לפי המידע שבארכיון ג"ב הוא קנה את חלקת האדמה לפני שהכיר את אמי, לפי מה שסופר לי הוא קנה את חלקת האדמה אחרי שהכיר את אמי, מאחר שהיא לא רצתה לעזוב את הארץ ולבוא אתו לשוויץ, החליט הוא להתיישב בארץ. בנוסף שמעתי מקרובי משפחה אחרים שהרעיון להתיישב בפלסטינה באמצע המדבר נחשב בעיני המשפחה כמעשה אקסצנטרי, והוכרז עליו שאינו אדם אחראי.
סבי בצוואתו הוריש לו את חלקו בצורת קרן משפחתית שאפשרה לו ליהנות מפרותיה בלבד כדי להבטיח שלי ולאמי לא יחסר. (אביו חשש שהוא יבזבז את כספי הירושה על החווה החקלאית שהקים, הוא לא האמין באפשרות שהחווה תאפשר פרנסה בכבוד.)
בזמן מלחמת העולם השנייה לא ניתן היה להעביר כספים לארץ כך שאי אפשר היה לקבל כסף מהקרן המשפחתית. כדי להגדיל את הכנסת המשפחה הסבו הורי את בריכת השחייה לבריכה בתשלום לאירוח חיילים בריטיים. הקשר שנוצר עם החיילים אפשר לאבי לתווך בין החיילים לבין האחראים לרכש בגבעת-ברנר, אבי זכה לאות ההגנה לאחר מותו עקב השתדלותו של ליפא כץ.
בשנת 6491 נפטר אבי מתסחיף ריאה, הוא נקבר בבית הקברות של גבעת-ברנר, אמי לא הייתה מסוגלת להחזיק את החווה ולכן מכרה אותה לקיבוץ ואנחנו עברנו לגור ברמת-גן.
לבקשת אמי היא נקברה בבית הקברות של הקבוץ בסמוך לאבי.
אני גדלתי ברמת-גן ועדיין אני מתגוררת ברמת-גן, יש לי שלוש בנות וארבעה נכדים, אני עוסקת בתחום הדרכת מחשבים כאשר עיקר התמחותי הוא בהדרכת נכי צה"ל ובעיקר עיוורים.

(כל מה שידוע לי מתבסס בעיקר על מה שסופר לי בילדותי, לצערי אין הרבה בני משפחה שיש להם ידע על אבי, מאחר שאלו שידעו את כל הספור כבר מזמן אינם בין החיים, לכן כל מה שאני יודעת מבוסס על סיפוריה של אמי.)
עליזההאתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.