אריה חצור
7091-8691

סיפור החיים של אריה חצור

קשרי המשפחה של אריה חצור

שם קודם: אריה מאירהוף

מקום לידה: אלכסנדריה, מצרים

תאריך עליה: 0391

תאריך קבלה לחברות: 1391

השכלה: מייסטר באמנות

מוסד/ות חינוך: האקדמיה לאמנות ברלין

מקצוע/ות: צייר, מורה ומחנך

סיפורים הקשורים ל - אריה חצור:

אריה חצור - המשך סיפור חיים...

בדרך לחבש...

בסטיין ובסטיינה...

אימרות שפר 4...

עגלה תוביל חציר - 57 שנה לצאתה לאור...

הסליק בפרדס 2 - המשפט והכלא...

היד השחורה...

אריה חצור - תערוכת רישומים...

אריה חצור - מאירהוף -קוים לדמותו כאמן...

הסליק בפרדס 1 - האמבוש גירסת נתן רובין...

הסליקים, גירסת האנגלים...

אטיקטים - תוויות 'רימון' של אריה חצור...

בית אלפא בת 09 ולכבודה - שיר העמק...

סמל גבעת ברנר...

קורט על אריה חצור...

המצלמה של חנן בהיר...

צייר בפלמ"ח...

אוצר האגם האבוד של אריה חצור...

תרבות בגבעה...

סחר חליפין...

חוג דרמטי...

חנה סרני מספרת 1...

הטיול לחבש...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של אריה חצור...

סיפור חיים:

אריה נולד ב- 7091 במצרים למשפחה יהודית אירופית מיוחדת במינה. האם נמלטה עם משפחתה - סוחרי פסנתרים מהפוגרומים ברוסיה והאב ייצג את משפחתו בעסקי בנקאות במצרים. השנים נפגשו ונישאו והולידו את אריה ואת אחותו. עם פרוץ מלחה"ע הראשונה גורשו בשל היותם נתיני ארץ האוייב גרמניה, והשתקעו בוירצבורג. אריה שבגר בגרמניה שלאחר המלחמה גילה כשרונות רבים במגוון תחומים. מותו של האב וירידת האם מנכסיה אפשרו לו להפסיק את הלימודים הסדירים וללכת ללמוד מקצוע. הוא בחר במקצוע הצבעות והמייסטר שכה התפעל מציוריו ועיטוריו המליץ עליו בפני האקדמיה ללימוד אמנות. לכשרונו המבורך נמצאה מלגה שבאמצעותה למד שנה וחצי ציור. באותם ימים פרחה האמנות ובמיוחד הבאואהוס במערב גרמניה והקשר בין אמנות למלאכה, השקפת עולם חברתית וביטוי אמנותי העסיקו את הסטודנטים בברלין וגם את אריה.
ההתעוררות הנאצית ברחוב הביאה את אריה כמו יהודים צעירים רבים אל התנועות חלוציות ואל קבוצת 'חירות' וההכשרה לקראת חיים חדשים בא"י. עזיבתו את האקדמיה לעבודה חקלאית היתה מלווה בהתלבטות שליוותה אותו לאורך כל חייו. בברלין פגש לראשונה את אסתר שיפמן ונוצר קשר.
ב- 0391 עלה אריה לא"י יחד עם חברים מ'חירות' שהצטרפה לפלוגה ה'ליטאית' בג"ב. כאן הוא פגש שוב את אסתר ונישא לה ויחד התמסרו למשימה החלוצית של בניית קיבוץ חדש.
לצד העבודה הפיזית המתישה של חפירת בארות בידיים ו'צלחות' לעצי ההדר בטוריה אריה היה פעיל בכל תחום וכיוון . תכנון ועיצוב ה'נקודה', הכנת הצגות ותפאורות, ציור חוברות צביעה לילדים, איור הגדות והמצאת פטנטים. אריה גוייס לפלמ"ח, נלקח בשבי הבריטים ב'שבת השחורה' , היה שליח למעפילים בקפריסין ומורה ומחנך בחברת הילדים.
לאריה ואסתר, 'הזוג המלכותי' (מספרים שהשניים היו עוברים שלובי זרוע בברלין - התנועה היתה נעצרת) נולדו 3 ילדים שאריה המחנך אינו נותן להם 'הנחה' בשום פנים ואופן.
אהבתו של אריה לנופי האזור בכלל והנילוס בפרט הובילו אותו לבקשה חריגה מ"המוסדות" לתת לו לצאת לטיול במצרים. כשנשאל איך יממן את הטיול, ענה - בציור. הנסיעה לבסוף נדחתה, ושנים לאחר מכן יצא אריה ל- 3 ימים אל אגם החולה וצייר את
נופי "האגם הגווע".
בג"ב עסק בחינוך והוראת ציור ובימוי עד יומו האחרון, שהגיע מוקדם מהצפוי..
לינק לכתבה ב teny
lmth.00,0519334-L,0437,0/selcitra/li.oc.teny.www//:ptth

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.