יעקב (ג'קי) שורץ
2291- 6991

סיפור החיים של יעקב (ג'קי) שורץ

קשרי המשפחה של יעקב (ג'קי) שורץ

כינוי: ג'קי

שם קודם: ג'קי שורץ

מקום לידה: גראץ, אוסטריה

תאריך עליה: 8391

תאריך קבלה לחברות: 2491

השכלה: עממי

מקצוע/ות: חקלאות, רימון

סיפורים הקשורים ל - יעקב (ג'קי) שורץ:

הקרב על בשיט ...

אוסף הבולים של ג'קי - חלק ב'...

אוסף הבולים של ג'קי - חלק א'...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של יעקב (ג'קי) שורץ...

סיפור חיים:
ג'קי נולד ב- 2291 בגרץ שבאוסטריה למשפחה דתית אורתודוכסית שקיימה תרי"ג מצוות, אך לציונות לא התקרבה. ג'קי קיבל את שמו לאחר שאביו התעקש לקרוא לבנו על שם אביו, אך היתה בעיה. לאחיו נולד בן שקיבל את השם יעקב, והפתרון המקורי היה לתת לתינוק שם דומה וכך 'זכה' הרך הנולד לשם 'צרפתי' . ג'קי זכר את אביו המאמין הולך עם נוצת תרנגולת לגרד חמץ בפינות הבית .
עם התחזקות האנטישמיות ב- 8391 המצב הורע. לאחר שאביו נפטר יצא ג'קי בן ה- 61 על אופניו לגבות כסף שהיו חייבים לאביו והותקף על ידי חבורת נערים. האם בחושיה הבינה שזה הזמן לעזוב, ובמאמצים רבים השיגה לו סרטיפיקט. באוקטובר 8391 עלה ג'קי לא"י והגיע עם נוער ב' לגבעת ברנר.
את אימו ואחיו לא הצליח להעלות וכל תחנוניו לדוברומיל, האחראי על הסרטיפיקטים לא הועילו.
הנערים ששוכנו בצריף בית ההבראה היו עובדים עד הצהרים ולומדים עד הערב. ג'קי התחיל כמו כולם בגן הירק ועד מהרה קיבל קידום לעגלונות. המסלול החל בחריש עם צמד סוסים המשיך להובלות במחנה ולרחובות ושיא קריירת העגלון, היה הנהגות. ג'קי המשיך לכיוון הפלחה ויצא לעבד את שדות המשק שחלקם היה בכפר מנחם וחלקם..ליד עזה. נוער ב' היה מיועד ללכת לקיבוץ גשר אך רבים מהנערים התקשרו לג"ב ועמדו על דעתם (בגשר) לחזור לגבעה. שנה לאחר נוער ב' נחת בג"ב נוער ג' שרובו היו פליטים צעירים מגרמניה ואליעזר רגב נשא נאום נרגש - שנוער ב' יפנה את צריפיו לטובת נוער ג'. ג'קי וחבריו עברו לאוהלים אבל בין העולים החדשים היתה גם עופרה והקשר בין שני הצעירים הלך והתחזק.
ב- 3491 נישאו וקיבלו אוהל שקרס די מהר ואז זכו בליפט ישן בו חיו 8 שנים.
בינתיים התחזקה המלחמה וג'קי גוייס לפלמ"ח, לפלוגה ה' בקרית ענבים. לאחר שיהודית נולדה שב למשק והחל לעבוד בבית היציקה. במלחמת העצמאות שוב גוייס לחזית הדרום, לנגבה וניצנים והשתתף בקרב האומלל בבשיט, שליד ג"ב. לאחר המלחמה השתלב ג'קי ב'רימון' ובתחילת שנות ה- 06 החל לעבוד בתנובה. מאחר יותר חזר ל'רימון' והיה אחד מחברי המשק האהובים ביותר על שכירי המפעל.
במלחמת ששת הימים נפל בנו יואל וג'קי ועופרה גייסו את כל כוחותיהם כדי להמשיך ולתפקד.
הבנות יהודית ועדנה נישאו והקימו משפחה מחוץ לג"ב וזו היתה נחמה והנאה גדולה לג'קי ועופרה.
למרות שלקה בליבו בשנת 37' המשיך ג'קי לעבוד עוד שנים רבות, תמיד עם חיוך ואהבה.

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.