עפרה (קטרון) סרני
5391-4591

סיפור החיים של עפרה (קטרון) סרני

שם קודם: עפרה קטרון

מקום לידה: גבעת ברנר

תאריך קבלה לחברות: 3591

השכלה: תיכונית

מוסד/ות חינוך: גבעת ברנר

סיפורים הקשורים ל - עפרה (קטרון) סרני:

אסון מעגן - דניאל ועפרה סרני - לזכרם...

לעפרה באבדנה...

צעדת גבעת ברנר 4002 - אתם זוכרים ת'חברים...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של עפרה (קטרון) סרני...

סיפור חיים:
דניאל ועפרה
מי פילל, מי העלה בדמיונו, כי הנה יראה אלינו צמד השמות הזה מתוך מסגרת שחורה? שוחרי חיים, צעירים ותוססים,כך ראינום תמיד. היה בהם משהו יותר מאהבת חיים רגילה. מידת חיוניות היתה בהם, למצות את כל שהחיים מעניקים למי שיד לחיותם בשלמות ובמלוא הערך.
עפרה,היה משהו אצילי ביישותה, בהופעתה. ידעה לקשור יחסי רעת עם כל מקורביה, עם כל הבא במחיצתה. היתה מחוננת בחוש דק ועדין, וידעה להבין לנפשו של כל אחד, להבין ולעזור. חוש זה, הוא שעמד לה בעבודתה בין ילדים ונערים, בשכונות ובפרברים, שהביאתם להכשרות צעירות בקיבוץ. באיזו חרדה התייחסה לכל נער ונערה, באיזה אומץ שאינו יודע ליאות היתה מחזרת על פתחי בתיהם של הנערים, בשכונה הקשוחה והנזעמת, המכבידה והמתנכרת..וכל כך הרבה רצינות ואחריות השקיעה בעבודתה זו. וכך היתה נוהגת בכל דבר,רצינות וכובד ראש. תמיד היתה מסודרת למופת. עפרה היתה התלמידה המצטיינת בכיתה. והוא הדין,בעבודה ובחברה.
ודניאל,שבעינו הנוצצות השתובב תמיד זיק של תסיסה של חיוניות, כמעט של חוצפה. וכן במבע פניו ובשריריות גופו, שאמרו העזה, דריכות. בלהט בלתי רגיל חי דניאל את חייו, תמיד בפעילות, מבריק בפקחותו, בעל תגובה מהירה כבזק, שכל חריף, וחוש התמצאות מיוחד במינו.
כך התפרץ גם למלחמת השחרור, ללא נטילת רשות, ללא בירור יצא עם עוד שניים מחבריו לפלמ"ח. המשק נסער, נקראה אסיפת חברים,והיא אישרה את יצאתם, בלויית ברכה לדרך.
זריזותו וחוש ההתמצאות שנחן בו, עשאוהו לוחם אמיץ ויעיל, השתתף בקרבות רבים. תמיד התנדב למבצעים מיוחדים, ובאחד הקרבות אף נפצע.
חזר למשק והחל נכנס לעולה של עבודה. תחילה עבד על בולדוזר ואחר כך נכנס לפלחה. היה אחראי על מכונות חקלאיות וביצע תפקיד זה במסירות וכשרון רב.
בשנים האחרונות נהגו להזכיר את שניהם בנשימה אחת. אהבתם הפשוטה והגלויה צודדה את העין. תמיד היו מופיעים ביחד, ועל פניהם נהרה,חיוך של אושר. לפני כשנה באו בברית הנישואין. נוספה משפחה צעירה, ראשונה בגבעת ברנר ששני בני הזוג נולדו וגדלו בה. משפחה צעירה, בית חדש בישראל, שהבטיח כה הרבה..
והנה קצר המוות את קציר הדמים. גדע חיי חברים וקשישים. מטובי הארץ ומבוניו, ובתוכם חיים צעירים ושוקקים של זוג צעירים אלה אשר ניצב רק על מפתנם של חיים משותפים. נאהבים שגם במותם לא נפרדו.
(עפרה נהרגה יחד עם דניאל ב'אסון מעגן' 4591)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.