רביעיית גבעת ברנר - שירים לדני

תאריך: שנות ה- 06

מקור המידע: יצחק תדמור

חברים הקשורים ל - רביעיית גבעת ברנר - שירים לדני :

דליה (רודנר) ורדון...

דניאל ורדון...

חגי רודנר...

גבי גבריאלי...

מני צפריר...

מנשה ארבל...

יצחק תדמור...

יצחק כהן (מהרביעיה)...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של רביעיית גבעת ברנר - שירים לדני ...

תיאור הסיפור:

מני כבר עבד אתנו לפרקים בעבר והיה מודע לקשיים שעלולים להתגלות, כולנו היינו ללא הכשרה מוזיקלית רצינית וכל העבודה עד כה הייתה עצמאית כולל העיבודים והניואנסים שהתרגלנו אליהם. מני חשש מהקטע הזה כי הוא ראה הרבה עניין ויופי בעבודה העצמאית שלנו. חגי רודנר, גיסו של דני, לקח על עצמו את כל העבודה המנהלתית והצטרף לעבודה המוזיקלית כנגן בס. בעיה לא קלה הייתה בחירת השירים שיהיו גם שירים ששרנו עם דני וגם כאלו שיחזיקו תקליט.שם התקליט "שירים לדני" נהגה היום כמובן. לעטיפה של התקליט בחרנו תמונה של דני בבגדי צבא יושב על הקרקע על מדרון גבעה מחזיק בידו צב. אדם, אדמה, טבע, מדי צבא, המצלמה קלטה בהבזק את כל המכלול. העבודה ארכה כשנה והייתה לא פשוטה מבחינה לוגיסטית, כל אחד היה נתון בענייניו וחובותיו אך ראינו בזה עבודת קודש. בחודשים האחרונים יצאנו לסדרה של הופעות בקיבוצים כדי לתת לעבודה ליטוש סופי לפני שנכנסנו להקלטה. לבסוף אחרי הרבה דיונים והתלבטויות הוחלט על הוצאה של 005 תקליטים. התקליט יצא בהוצאת "הד ארצי" ב8691-סמוך ליום השנה ונמכר עד האחרון בבית גוברין ובגבעת ברנר בין רעיו ואוהביו של דני. במשך הזמן, הוצאו עוד כמה מהדורות ונמכרו בחנויות ברחבי הארץ.
עם ההחלטה על הוצאת התקליט נתקבלה החלטה חשובה נוספת והיא, לקיים מדי שנה ערב "שירים לדני" בשיתוף חבורות זמר. הערב נערך בבית גוברין בתוך מערה שדני חשף ושבהמשך נקראה על שמו "מערת דני". לערב באים כאלף איש, המשפחה, חבריו ומאות מיישובי הסביבה. עשרות זמרים ולהקות הופיעו בו, בשנים הראשונות המשיכה הרביעייה להופיע בערבים אלה עד שהתפרקה. ב9991- התכנסנו להופעה לרגל הוצאת התקליטור "שירים לדני " שכולל בתוכו את התקליט מ-8691 ועוד שני שירים מההופעות בבית גוברין. ההופעה נפתחה בקטע מ"דודו" והמשכנו ב"ישן לו כפרי", "שדה תלתן", "רבינא" וסיימנו ב"קלמנטיין". הקהל הנרגש הצטרף מההתחלה וליווה אותנו בכל השירים, עד לתו האחרון. הופעת הרביעייה נסתיימה בדברים נרגשים של דליה ורדון. התקליט קיבל תחיה מחודשת על גבי התקליטור והוא מושמע מדי פעם בתחנות הרדיו.
ואיפה הם היום?
גבי גבריאלי – (טנור) מעצב רהיטים, מנשה ארבל (בריטון) מתרגם יצחק תדמור (בס) ספרן, שלושתם חברי גבעת ברנר. יצחק כהן (טנור) מורה לחינוך גופני, מתגורר בנוה מונסון. 

לצפות בסיפור הרביעייה:
hctaw/08:moc.ebutuoy.www//:ptth?v=QxDi1sazFJd
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.