רביעיית גבעת ברנר - צבא ובית גוברין

תאריך: שנות ה- 06

מקור המידע: יצחק תדמור

חברים הקשורים ל - רביעיית גבעת ברנר - צבא ובית גוברין:

גבי גבריאלי...

מנשה ארבל...

יורם אורן...

דניאל ורדון...

יצחק כהן (מהרביעיה)...

יצחק תדמור...

מני צפריר...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של רביעיית גבעת ברנר - צבא ובית גוברין...

תיאור הסיפור:
בסוף 9591 גוייסנו כל הכיתה לעזרת בית גוברין והתנאים לפעילות החמישייה נעשו כמעט בלתי אפשריים, למרות זאת הצלחנו כמעט בכל פסח וחג העצמאות להתכנס ולשיר את השירים שכבר היו למסורת את "שלח נא את עמי" ואת "דודו". זה היה המצב עד שהשתחררנו כולנו מחובותינו התנועתיים וסיימנו את השרות הצבאי.
מ2691- ואילך חידשנו את הפעילות המוסיקלית שלנו. יורם אורן הפסיק את פעילותו ואנחנו המשכנו בהרכב של רביעייה.
שתי הופעות שראויות לציון התקיימו ב4691- הראשונה הייתה הופעה במועדון הזמר בבית אלפא. חנוך חסון שהיה אז אחראי שמע עלינו והזמין אותנו לאולפן כדי לשמוע מקרוב וכך הגענו לבית אלפא, הופענו אז יחד עם נחמה הנדל, עם זמר ספרדי בשם פאקו איבנז וכן עם זמרת שהייתה אז בראשית דרכה חוה אלברשטיין.
הופעה אחרת, בעייתית יותר, הייתה בנחל אלכסנדר. באותם ימים יצחק כהן עזב את גבעת ברנר והוא ארגן הופעה במועדון לילה בנחל אלכסנדר בשכר, שכר שהספיק לנו בדיוק להוצאות נסיעה ואולי גם למנה של סטייק. ההופעה גרמה למהומה לא קטנה ואנו נקראנו לבירור במזכירות כשאנו מגינים על חירות האמנות והמזכירות בדרכה מציגה את עקרונות הקבוץ והמשמעות החמורה של המעשה שלנו. בכל מקרה העניין נגמר בקול דממה דקה.
ב-5691 גויסו דני ודליה לעזרת קבוץ בית גוברין במסגרת מה שנקרא אז "משפחות צעירות", גבי ושרל'ה הלכו לגבעת חיים והפעילות שלנו הצטמצמה מאד אבל נמשכה ככל שיכלנו להתכנס.

ביוני 7691 פרצה מלחמת ששת הימים ובמהלכה נהרג דני, כאשר פרץ לסמטה באל עריש כדי להציל פצוע. ביום ה-שלושים התכנסנו כולנו בבית גוברין, דליה, ההורים, החברים, כל חבריו ליחידה, הושמע טייפ מהופעת הרביעייה, הייתה זו הקלטה משדור הופעת הרביעייה ב"מועדון הזמר". מתוך הסרט בקע קולו היפה של דני. פתאום - בכו כולם ואחר כך החלו לשיר.
עוד במהלך "השבעה" הועלה הרעיון להפיק תקליט זיכרון לדני. דליה מאוד נתפשה לרעיון ואילו אנחנו תפשנו "רגלים קרות" למחשבה מה אנו לוקחים על עצמנו, אבל החלטנו ללכת קדימה . דבר ראשון היה צריך למצוא זמר בריטון ופנינו אל מנשה ארבל אשר נענה לנו. לאחר מכן פנינו למני צפריר שייקח על עצמו את כל הניהול המוזיקלי ואת עיבוד השירים והוא אחרי לבטים לא קלים הסכים. מני כבר עבד אתנו לפרקים בעבר והיה מודע לקשיים שעלולים להתגלות..

(ההמשך רביעיית גבעת ברנר - שירים לדני)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.