רביעיית גבעת ברנר - מופיעים בחוץ

תאריך: שנות ה- 05

מקור המידע: יצחק תדמור

חברים הקשורים ל - רביעיית גבעת ברנר - מופיעים בחוץ :

יצחק כהן (מהרביעיה)...

יורם אורן...

גבי גבריאלי...

יצחק תדמור...

דניאל ורדון...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של רביעיית גבעת ברנר - מופיעים בחוץ ...

תיאור הסיפור:
למחרת בערב (8591.8.52) הייתה פתיחת פסטיבל הקבוצים, וכך היה כתוב בעיתון "על המשמר": "בפתיחת פסטיבל הקבוץ באמפיתאטרון בקרית אליעזר נכחו 0007 בעלי כרטיסים, מהם 0003 חברי משקים וכ0004- אנשי עיר, ומעריכים, כי 000.01 צופים השקיפו אל במת הפסטיבל ממדרונות הכרמל וגגות הבתים בקרית אליעזר.... כל אלה נהנו מהצגת חינם".
עם תחילת הערב, עמדנו חמישתנו בחצי מעגל רועדים מהתרגשות מול מיקרופון אחד כמו בימי הרדיו הרחוקים ומול הקהל הענק שרנו את "סוינגלו סויט צ'ריוט", המשכנו בשיר עם יוגוסלבי "ישן לו כפרי" ועוד שלושה שירים.
בעקבות ההופעה הזו הוזמנו למחרת לאולפן של קול ישראל על ידי אפרים אבא . זה היה חדרון קטנטן שקירותיו עטופים במגשי ביצים ריקים ושם מול מיקרופון אחד הקלטנו את השירים שלנו: "טקולוטיטו מורדו", ו"ישן לו כפרי". (כשניסינו כעת להשיג את פס הקול התברר לנו כי הוא כבר לא קיים). נשארנו בחיפה עוד כמה ערבים והופענו בבתי קולנוע שבהם התקיימו המופעים של הקבוצים: קולנוע "אורה" וקולנוע "אמפיתאטרון" בתי קולנוע שהיום כבר לא קיימים.
באותה שנה התארחה בגבעת ברנר "מקהלת הקבוץ המאוחד". באותה תקופה עבדו איתה יהודה אנגל ואברהם דאוס והיא הייתה הגוף המוסיקלי העיקרי של הקיבוצים. אנחנו התבקשנו להופיע אצלם במסיבת הסיום של המפגש שלהם. הופענו עם כל הרפרטואר שלנו וכל המטען המוסיקלי שהיה לנו אז. יהודה אנגל החליט על המקום לקבל אותנו למקהלה בלי שום מבחני קבלה. במקהלה התמדנו מי פחות ומי יותר, בדיעבד זה היה עבורנו בית ספר מצוין.
בסוף 8591 גבי התגייס לצבא, דני ויורם התגייסו לפעילות בחטיבה ויצחק כהן ואני נשארנו לשמור על הגחלת. ההופעות שלנו בהרכב מלא נעשו יותר דלילות מכיוון שהיה קושי להתכנס והיינו תלויים בחופשות מהצבא.
כהן ואני המשכנו לשיר במסגרת של צמד והיינו מופיעים לעתים מזומנות בפעילות התרבותית של "בית ישע" (בית ההבראה שהיה בגבעת ברנר) שהיתה מנוהלת על ידי אריה זליגפלד. מכיוון שלא היינו יכולים לקבל כסף, התחכם אריה ושילם לנו בכלי נגינה - בנג'ו. כהן שהיה בשלב של השתלטות על נגינת גיטרה באורח אוטו דידקטי השתלט בלי בעיות גם על הבנג'ו.
הקהל ב"בית ישע" קבל אותנו מאד יפה ונוסף להם היה גם קהל סמוי של עשרות בני ובעיקר בנות חטיבה שליוו אותנו בנאמנות לכל ההופעות. (המשך - הרביעיה - צבא ובית גוברין)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.