רביעיית גבעת ברנר - הרפרטואר

תאריך: שנות ה- 05

מקור המידע: יצחק תדמור

חברים הקשורים ל - רביעיית גבעת ברנר - הרפרטואר:

יורם אורן...

גבי גבריאלי...

יצחק תדמור...

יצחק כהן (מהרביעיה)...

דניאל ורדון...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של רביעיית גבעת ברנר - הרפרטואר...

תיאור הסיפור:
ומה שרנו?
היינו שרים את אותם עשרות שירים שהכרנו, אותה תערובת מקסימה של שירי ארץ ישראל, שירי עמים, שירי מקהלות רוסיים, שירי ספיריטו'אלס של ה"גולדן גייט", שירים דרום אמריקאים של ה"לוס פרגואיוס" שירי קאנטרי שאותם הכרנו בתחילה מצבי הוכברג והגיטרה שלו ואחר כך מהרדיו ומהתקליטים, שירים צרפתים של ה"קומפניון דה לה שנסון" מתורגמים לעברית, קנונים שלמדנו במקהלות עם פינטוס, תיאו בלוך, יהודה כוכבי, גלברון ובצלאל - כל אותם מנצחים ומורי מוזיקה שליוו את ילדותינו ונעורינו.
יצחק כהן השיג איזו גיטרה ישנה והחל ללמוד לנגן וללוות אותנו עם הגיטרה.
בשלב זה הפכה חבורת הזמר לחלק בלתי נפרד מחיי התרבות התוססים של החטיבה ומחיי התרבות התוססים לא פחות של גבעת ברנר באותם הימים. היינו מופיעים בצוותא השבועית, כך נקרא אז ערב התרבות של החטיבה, במסיבות של המשק , בחגים הגדולים: חג העצמאות ופסח. היה אז ויכוח אם אנחנו יכולים לשיר את השיר "שלח נא את עמי" בשפה האנגלית.
שלמה רגולר אריה חצור ואליעזר רגב שהיו אז מעין כוהני התרבות של גבעת ברנר התנגדו אבל השתכנעו בסוף, אולי בגלל ה"רייטינג".

את השיר "דודו" של חפר ובוסקוביץ שרתי סולו בליווי של בצלאל באקורדיון, לראשונה בחג העצמאות של 8591 ולאחר מכן שרה אותו החמישייה בעיבוד המקורי של בוסקוביץ בעזרתו של מני צפריר שהיה אז בוגר טרי של "אורנים". השיר הפך לנכס צאן ברזל של מסיבות חג העצמאות. שיר נוסף ששרנו בחג העצמאות היה שיר פועלים של הופשטיין ויואל אנגל שנקרא "דין דן".
ב8591- התקיימו הפסטיבל ותערוכת הקבוצים בחיפה והחמישייה הוזמנה להופיע בערב הפתיחה באצטדיון קריית אליעזר. ניגשנו בדחילו ורחימו אל אברהם כץ שהיה אז הגזבר של בית הספר ובקשנו כסף כדי שנוכל לנסוע וגם לאכול משהו. נסענו באוטובוס והתאכסנו בבית של אמי בהדר הכרמל, מקום רב לא היה וישנו על הרצפה על מזרונים ושמיכות. לפנות ערב נסענו לתערוכה שבה הוצגו הישגי הקיבוץ ובה היה בין היתר התבליט העולה ויורד של גבעת ברנר שהיה האטרקציה של התערוכה.
למחרת בערב (8591.8.52) הייתה פתיחת פסטיבל הקבוצים, וכך היה כתוב בעיתון "על המשמר": "בפתיחת פסטיבל הקבוץ באמפיתאטרון בקרית אליעזר נכחו 0007 בעלי כרטיסים, מהם 0003 חברי משקים וכ0004- אנשי עיר( המשך - מופיעים בחוץ)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.