רביעיית גבעת ברנר - ההתחלה

תאריך: שנות ה- 05

מקור המידע: יצחק תדמור

חברים הקשורים ל - רביעיית גבעת ברנר - ההתחלה:

דניאל ורדון...

שייקה לוי...

יורם אורן...

יצחק תדמור...

גבי גבריאלי...

יצחק כהן (מהרביעיה)...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של רביעיית גבעת ברנר - ההתחלה...

תיאור הסיפור:
רביעית גבעת ברנר           hctaw/08:moc.ebutuoy.www?v=QxDi1sazFJd

 


רביעית גבעת ברנר לא הייתה בעצם רביעייה, היא הייתה שביעייה וחמישייה
ושישייה הכל לפי מי שנמצא באותו רגע, והיא צמחה מתוך שירת רבים, כי באותה תקופה השירה הייתה חלק בלתי נפרד מחיינו. שרנו בכל מקום בפעולות ובמסעות החטיבה, בדשאים של טיינר (שכונת הנעורים) ובמקלחת המשותפת. שרנו בליווי אקורדיון מזדמן או בליווי עצמי בתיפוף. אך בעיקר שרנו שירת א-קפלה כשעדיין לא ידענו בכלל מה משמעות המושג הזה.
ההתגבשויות הראשוניות החלו בשנת 7591 6591 על ידי דניאל ורדון ושייקה לוי שהובילו את השירה. באותה תקופה הייתה פריחה של כל הנושא הזה בקבוצים. החטיבה ארגנה אז "שבתות שירה" ודניאל ושייקה לוי (לימים ב"גשש החיוור")חזרו משבתות אלה עם מלאי של שירים ישראלים חדשים ושירי עם שהיו אז מאוד באופנה, והעבירום אלינו.
הופעה ראשונה של הגוף הלא מוגדר הזה, הייתה על מגרש בית הספר החשוף והאפל לאור לפידים בליווי האקורדיון של עמירם וילנאי. זה היה חלק מהמפקד החודשי ואנחנו הופענו בשירים "אסור בנחושתיים כעבד" ו"כרי דשא". הופעה נוספת הייתה בחג העצמאות, חג שהיה אז בראשית גיבושו, אלישע חרש וזאבי רייס חזרו מאיזה קורס בצבא כשבאמתחתם שיר עם כושי "לי יש גלימה", זה היה כבר יותר מקצועי ולא רק שירה בטרצות וקבלנו תגבור של יהודה מיינצר וגדעון להר.
מכאן והלאה התגבשה קבוצה פחות או יותר קבועה שכללה את דניאל ורדון, גבי גבריאלי , יורם אורן, יצחק כהן ויצחק תדמור שהחלה לעבוד באופן קבוע.
מה זה נקרא עבודה? היינו מתכנסים באחד החדרים בטיינר או מזדמנים באקראי למקלחת הציבורית, דני היה מנצח עלינו מהצד בתנועות מדודות, גבי ששר הכי נכון, שר את המנגינה, יצחק כהן ויורם אורן טרצה גבוהה, ואני אוקטבה מתחת לדני שנתן קול נוסף בלי ללמוד את המנגינה שלא לדבר שלא תמיד ידע את המלים. עיבודים היינו ממציאים בעצמנו, בעיקר על ידי גבי המוסיקלי והפדנט שבינינו. היה לא קל ולא פשוט עם דני, אך בלעדיו החמישייה לא שרה.

המשך: הרביעייה-הרפרטואר
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.