מלחמת ששת הימים - חלפו 15 שנה!

תאריך: 7691

מקור המידע: ידע אישי

חברים הקשורים ל - מלחמת ששת הימים - חלפו 15 שנה!:

גדעון להר...

יואל זק...

יואל שורץ...

יואל אייזיק...

עמוס גרוס שגיא...

אורי וייסלר...

דניאל ורדון...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של מלחמת ששת הימים - חלפו 15 שנה!...

תיאור הסיפור:
למלחמת ששת הימים קדמה תקופת כוננות של מספר שבועות בהם רוכזו כוחות צבא לאורך הגבולות. בגבעת ברנר כמו במרבית ישובי הארץ גוייסו כל חיילי המילואים לצבא ובמשק נותרו בעיקר ילדים נשים ומבוגרים. בשל מיעוט מקלטים וכנראה בגלל 'מנטליות' של מלחמת העצמאות נחפרו תעלות רבות ברחבי הגבעה, נקבעו עמדות ב"ארבע חזיתות" ובני החטיבה הבוגרים היו לקשרים ו'תומכי לחימה". חלונות הבתים נאטמו בסרטי הדבקה והוכרזה האפלה מלאה בלילות. חטיבה 55 של הצנחנים נערכה לקראת העליה לירושלים בחורשת בית ההבראה - הכל היה מוכן!
המלחמה פרצה ב- 5 ביוני 7691 . תוך 6 שעות הושמדו כל חילות האויר הערבים ובמשך 6 ימים נכבשו כל שטחי הגדה המערבית, סיני ורמת הגולן.
ישראל היתה באופוריה, גבעת ברנר קצת פחות.
בין כ- 087 חללי המלחמה היו שבעה מבני גבעת ברנר: יואל זק, יואל שוורץ ויואל אייזיק, דניאל ורדון, גדעון להר ועמוס (גרוס) שגיא וכחודש לאחר המלחמה, בהתשה נהרג אורי וייסלר על גדות התעלה. גם בעלה של רחל גרוס-שגיא, זוהר מימיס מרביבים נפל במלחמה זו.
חלק מהנופלים נקברו בקברים זמניים ורק לאחר שנה הובאו למנוחת עולמים בבית הקברות שלנו. 
(בין 21 מקבלי עיטור הגבורה שהוענקו ללוחמי מלחמת ששת הימים היו דניאל ורדון ואורי וייסלר זכרונם לברכה. 
עיטור המופת ניתן ע"י הרמטכ"ל דוד אלעזר לניקי מורפורגו יבל"א).
15 שנה חלפו וצה"ל נכנס ויוצא מרצועת עזה (פעם בשנתיים שלוש), הצעירים העזתים הרעבים והצמאים מתנפצים לנו על הגדר, צלפינו המחוננים יורים להם ברגליים, בידיים ומה שביניהם... הם שולחים לנו 'עפיפוני תבערה' - ואין חדש תחת השמש. "כוחותינו" תקועים במרבית שטחי הגדה המערבית, שומרים על מאות התנחלויות בגופם של חיילים שנולדו יותר מ 03 שנה (!) לאחר המלחמה ההיא. הנסיונות האחרונים לסגור את מעגל הדמים העצוב שלנו ושל שכנינו לא צלחו בינתיים, ממשלות ימין ו"מרכז" לא מוכנות לקחת סיכונים ומעדיפות לחזק ולהרחיב התנחלויות שהפכו ל"בורג בלי ראש" אותו יהיה קשה להוציא אי פעם.  תקוותנו שיום זה יגיע במהרה קלושות ונחלשות , הלוואי בימינו, אינשאללה...
 
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.