עדה סרני מספרת

מקום: גבעת ברנר

תאריך: שנות ה- 03

מקור המידע: (מתוך גלגולו של פעמון)

חברים הקשורים ל - עדה סרני מספרת:

עדה סרני...

הגר סרני...

חנה סרני...

דניאל סרני...

חיים אנצו סרני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
ילדי סרני (מספרת עדה)
(מתוך גלגולו של פעמון)
חנה נולדה ברומא ב- 5291 ויחד עם הוריה עלתה לא"י. עם העלייה על הקרקע ב- 8291 הייתה חנה הילדה הגדולה בגבעה (מתוך שתיים). קצת מאחריה 'פיגרה' אחותה הצעירה הגר שנולדה שנה קודם.
..בשבועות הראשונים לעלייה כל דבר היה בעיה. בכל נעזרתי בקבוצת שילר. לקחתי משם מרק לילדות, חלב הכל. הלכתי לשם כל יום. בהתחלה לא כיבסנו כי לא היו מים. אחר כך הלכנו לואדי בין שילר לג"ב, לשם הגיעו מים בצינור מהבאר, ושם על אם הדרך כיבסנו.
מיטות הבאנו מרחובות. היתה שנת בצורת והמוני עכברושים הסתובבו לחפש פירורים. הם הקימו רעש, טיילו על תקרת החדר והרצפה. לילה אחד מצאתי בחדר הילדות עכברוש שחיפש טרף. הילדות היו ממש בסכנה, אבל הכל נגמר בשלום, צדו את העכברוש. יום אחד מצאתי נחש מתחת המיטה של חנה. ברחתי
החוצה עם הילדות...
הילדות חלו בדלקת עיניים. הריפוי היה טפטוף של ארגנטום לעין. הייתה בזה סכנה של עיוורון, לכן לא האם נתנה את הטיפות אלא אחות. בפלוגה לא היתה אחות ושלוש פעמים בשבוע הלכתי עם הילדות בואדי ובחולות לרחובות. זה לקח כמה שעות, את הגר סחבתי בעגלה פשוטה כי הייתה קטנה, וחנה נסחבה אחרי, ילדה עוד לא בת 3, דרך ארוכה, הלוך ושוב בחום הלוהט ובחול העמוק.
מאחר ולחנה לא היו ילדים בני גילה היא למדה בקבוצת שילר ואחר כך ברחובות. הילדה בת ה- 7 הייתה צועדת כל יום לשילר ושבה אחר הצהרים.

דניאל נולד במרץ 0391. נסעתי שבוע לפני זה לתל אביב לביתו של בילינסון. כאשר אחזו בי הצירים הלכתי לקליניקה. סרני נשאר בבית עם הבנות. בסתו 0391 היה מצב כספי קשה בג"ב. סרני שהיה גזבר נשאר בגבעה. נסעתי עם הילדים בעגלה לרמלה , שם עליתי על הרכבת ויחד עם ערבים עיזים ותרנגולות נסענו לקנטרה. באמצע הלילה ירדנו מהרכבת עברנו במכס ועל גבי רפסודה חצינו את תעלת סואץ. משם נסענו לפורט סעיד ובאניה לנאפולי. הגענו להוריו של אנצו שנתנו לנו 0001 לירות להצלת ג"ב.
מאחר ולא היה לנו נעים ישר לחזור נשארנו שם כל החורף וחזרנו עם הילדים והכסף.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.