יום עודד

חברים הקשורים ל - יום עודד:

עודד ירקוני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של יום עודד...

תיאור הסיפור:
עודד ירקוני היה בן 71 כאשר יצא עם פלוגת הלוחמים לקרב בבשיט הסמוכה לגבעת ברנר. בקרב שהתחולל במקום נפלו ברטולד לוי חנן פלס ועודד ירקוני. כאשר חשבו איך להנציח את זכרו של עודד שהיה עדיין תלמיד בבית הספר כאשר נפל, החליטו לערוך לזכרו יום ספורט.
מחנות החטיבה התחרו באופן קבוצתי ואישי באתלטיקה קלה כאשר כל נער ונערה נוטלים חלק בתחרויות. המקצועות היו: ריצת 06 מטר, קפיצה לרוחק וזריקת כדור הוקי . כמו כן נערכו תחרויות קפיצה לגובה והדיפת כדור ברזל. לשלושת המנצחים והמנצחות בכל ענף העניקו הוריו של עודד , צבי ושרה מדליות זהב כסף וארד ולמחנה המנצח בסיכום הכללי הוענק גביע נודד.
יום הספורט הזה הורחב גם להתעמלות מכשירים אך גולת הכותרת היו תחרויות האתלטיקה המרתקות ומקצי קרב 5 לאתלטים המצטיינים.
בחג היובל נערך יום עודד רב גילאי וכוכבי העבר ובניהם התחרו יחד ולחוד.
כוכבים רבים דרכו בשמי האתלטיקה המקומית וחלק אף הפציעו בשדה האתלטיקה הארצי. בין המצטיינים ניתן לציין את האחים רייס כמובן, יצחק ומשה סיגורה, דני בומבך, עודי ירקוני, זבולון, אורי חצור ועלי ליאור, אמנון יצחקי, שמעון ורטהיים ועוד רבים וטובים.
בין הבנות זכורות לטוב, אני ביאט ואורה כהן, אפרת רייס ומימי רמות.
אך יותר מכל זכורה ההשתתפות הרבתי של כל בני החטיבה ורוח התחרות שנשבה במגרש הספורט. יום עודד הורחב גם לענפי התעמלות מכשירים (המצטיינים היו: עודי פינטוס, אשל, יהודה שפירא ועוד) וכמובן משחקי הכדורסל המלהיבים שריתקו את הקיבוץ כולו.
גם כאן היו כוכבים רבים שקצרה היריעה מלמנות אותם, ואם צריך להזכיר שם אחד - אי אפשר שלא לציין את השופט המסור, איש הכדורים, התלבושות, האחזקה והמטאטא - דריו מורדוך שליווה את ימי עודד לאורך יותר מחצי יובל שנים.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.