בריכת זקס
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של בריכת זקס...

תיאור הסיפור:
בית זקס, גבעת זקס ובריכת זקס קיבלו את שמותיהם כבר בשנות ה- 03 המאוחרות. חנן זקס היה שופט יהודי שחי בשוויץ ומסיבות משונות הגיע לארץ ישראל. (מספרים שבתור שופט ניסה ל"הבין" מניעים של נרקומנים והחל לצרוך סמים עד שהתמכר. כדי לגמול אותו מה'בעיה המקצועית' נשלח לפלשתינה- הסיפור כנראה אינו מדוייק). בתור יהודי אמיד, הקים בית בפאתי גבעת ברנר ולצידו רפת ומשק חקלאי קטן. חברי הגבעה, בעיקר הרפתנים מצאו עבודה אצלו ברפת. אחת החברות גם עשתה 'משק בית' אצלו. אותה חברה, רות כץ, אשתו הראשונה של ליפא, התאהבה בחנן, עזבה את ליפא ונישאה לחנן. כדי להשקות את המשק בנה חנן בריכת מים אליה היו מגיעים ידידיו מבסיס הצבא הבריטי שבתל נוף כדי לשחות. עם השנים הצטרפו אליהם חברי המשק וילדיהם ולאחר שחנן עזב (לאן?) הפכה 'בריכת זקס' לבריכה הרשמית של ג"ב. מימדיה הקטנים (51 מ' על 7 מ') לא הפריעו לדורות של שחיינים להגיע להישגים, שהבולטים בהם היו בשנות ה- 05:
רביעיית בני ג"ב: ארנון טור, מיכה אבני, ביש ביש ועמרי אלופי הארץ במשחה שליחים, ארנון ומיכה אלופי הארץ בגב וחתירה ועוד. להישג הגדול ביותר הגיע יצחק לוריה שהיה אלוף הארץ בפרפר ויצא לאולימפיאדת רומא ב- 0691. לימוד השחיה בבריכה התבצע בעזרת ה'קופסא' המפורסמת שנקשרה למותני הילדים שהושלכו ללב הבריכה, שתו קצת מים והחלו לשחות...
את הבריכה הקטנה היו מרוקנים על ערב יום חמישי וביום שישי בבוקר היו מנקים את רצפתה הירוקה. בשבת היה כל המשק ממלא את האתר והצפיפות היתה גדולה. 'מציל' לא היה, אבל כעמדה שליטה נקבע ה'בוסטר' עליו ישבו 'הגדולים' וממנו קפצו ראש האמיצים.. משחק פופולרי נוסף היה "התפרצות לצינור" בו היה צריך להגיע לצינור המים שעל קרקעית הבריכה בלי להתפס. היום המוצלח ביותר למשימה זו היה כמובן יום חמישי בו צבע המים היה הופך לירוק כהה (מכל העלים מסביב, הפרשות הילדים ומהיעדרו המוחלט של הכלור) וכל צולל בינוני היה מגיע לצינור..
. בשנת 3691 נפתחה הבריכה החדשה ו'בריכת זקס' נסגרה ונזנחה.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.