הדרך לשילר או שימון ולוי

תאריך: שנות ה- 04

מקור המידע: איתן ירקוני

חברים הקשורים ל - הדרך לשילר או שימון ולוי:

איתן ירקוני...

עודד ירקוני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
שתי דרכים הוליכו מגבעת ברנר לקבוצת שילר - "הדרך הראשית" ו"דרך הפרדסים".
בלכתנו בדרך הראשית הינו יוצאים מגבעת ברנר צפונה ליד בית חרושת "רימון" פונים מערבה ב "דרך המלך"- בה היתה תנועה ערה של הולכי רגל ,רוכבים ועגלות שנעו בין הכפרים הערביים "עָגֶר","זָרנוּקָה", "קוּבֵיבַה", וחוף הים.
לאחר מהלך של פחות מקילומטר הינו עוזבים את "דרך המלך" ופונים צפונה בדרך בואך קבוצת שילר. ילדי קבוצת שילר שהיו עוברים בדרך זו יום יום בדרכם לבית הספר בגבעת ברנר, היו נתקלים לא פעם בהתנכלויות של פרחחים ערבים.
יום אחד, הזמין אותי נתן מקבוצת שילר לבוא ולראות את הסוסה החדשה... בשבת בשעות הבוקר, יצאנו עודד אחי ואני לקבוצת שילר.
בדרך לשם הלכנו דרך הפרדסים... ובחזרה, החלטנו שלא מפחדים מהערבים וחוזרים בדרך הראשית. בלכתנו בדרך ראינו כי באים לקראתנו שלושה ערבים. ראיתי שעודד לא לוקח צ'אנס, הוא הרים שתי אבנים והחזיקן מוסתרות מאחרי גבו, אחת בכל יד.
הערבים, שהיו גבר מגודל ושני נערים, התקרבו, ומייד ראינו שהם מחפשים את התיגרה.
הגבר הציע שאני אאבק נגד אחד הנערים שהיה בוגר ממני בהרבה. לא יכולתי להתחמק והתחלנו להאבק... כאשר הגבר הערבי ראה שאני נמצא מעל ועומד לנצח הוא התקרב ובעט בגבי. עודד בא מאחוריו והנחית לו אבן בגב. הערבי צעק מכאבים הסתובב וניסה לתפוש את עודד. עודד התחמק בזריזות, וכאשר הערבי התקרב אליו הוא זרק בכל כוחו את האבן השנייה בפרצופו.... הערבי תפש את עיניו בשתי ידיו, התיישב על הארץ והחל לזעוק מכאבים. אנחנו ניתקנו מגע ורצנו הביתה.
בבית הלכנו ליהושע רום, שהיה סַרגֶ’נט הנוטרים", ואחראי על הביטחון וסיפרנו לו את כל המעשה, בתנאי שלא יספר לאמא. באותו יום אחר הצהרים באה המשטרה הבריטית לזהות את התוקפים. הערבים שלא רצו להודות כי נוצחו ע"י ילדים סיפרו צ'יזבאט על התקפה פראית של עשרה בריונים גדולים...
ואכן לזיהוי הובאו רק חברים מבוגרים וכמעט לכולם היה "אליבי" מושלם. הערבים הסתבכו בהאשמות ותוך זמן קצר נאלצו לרדת מהן, והעניין החל להשכח.
עודד ואני נהגנו להסתודד יחדיו והיינו שותפים לתעלולים רבים.
היינו פרחחים לא קטנים, "ידנו היתה בכל ויד כל היתה בנו". ואבא הדביק לנו את הכינוי: "שִימון ולֵוִי".

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.