על קורט - הנהג וגנו

מקום: גבעת ברנר

תאריך: 6791

מקור המידע: עמוס רודנר

חברים הקשורים ל - על קורט - הנהג וגנו:

קורט מאייר...

עמוס רודנר...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
,
קורט מאיר היה מדור הנפילים של הנהגים. דור שבו נהג היה איש ידיעת הארץ, איש הטכנולוגיה המתקדמת, איש הצד החשאי של הבטחון וגם מנהיג חברתי בימי טיול ובערבי ריקודים. במקרה של קורט - מקום ראשון בריקוד הקראקוביאק בגבעת ברנר בשנים 2391 - 25 עם מפוחית בין השיניים.
קורט שסבל מחריצות כפייתית, לא סבל את מדרון הבור שמאחורי ה'חדר' בשיכון ב'.
לפני שנים שהחל להתנפץ מיתוס הנהג וחל כירסום במעמדו הכריזמטי, החל קורט לכרסם את המדרון - במריצה ובאת חפירה - ולחלק אותו לטרסות, כמשפט הקדמונים. את הטרסות יחד עם שכניו, גינן בגינת קקטוסים נרחבת אך נחמדת.
לא בבת אחת, לאט לאט, יום יום, שנה אחר שנה, מדרגה אחר מדרגה, תמיכה אחר תמיכה, עוד צבר ועוד אבן. את האבנים גרר מהטיולים, שבהם נהג בטיוליות. אבן, מאובן, שורש, גזע - מה ששבה את ליבו, נגרר אל הגינה ושובץ בה ברגש ובטעם.
מתחתית המדרון אל על הוא משך מדרגות עשויות שברי מרצפות, מדופנות באבנים מסותתות, שנמצאו מושלכות גם פה גם שם. הכל בלי פועלי בניין, בלי קבלני פיתוח ובלי אדריכלי נוף. בסבלנות, ברגש ובענווה. מנוער מתחושה שהעיקר הוא לוח הזמנים - התקדם קורט כצייר, המניח כתם צבע, זז לאחור, מתבונן איך הצטרף ואז - על ידו, או עליו - עוד כתם צבע, אחד ולא יותר, בינתיים.....
..כשרואים היום את הגן הגדול בהקשר לאיש אחד, נזכרים בסיפור 'הענק בגנו', אבל כאן הסיפור היה הפוך - שיתוף השכנים בעבודת הגן, שיתוף הילדים, חלוקת צברונים לכל דורש, והדרכת הטירונים - תוך התבוננות והקשבה לצרכים ולגחמות של כל קטנצ'יק.
רצוי אולי להוסיף עוד משהו על היוזמות הפרטיות של חברי הקיבוץ, המניבות תוצאות נאות ועדינות, לצד נלעגות ומרפקניות. רצוי אולי לומר משהו על הכבוד האבוד של האוטודידקטים. אבל נכון יותר ללמוד מקורט - שהלך לעולמו לפני כמה חודשים - שלא צריך להספיק הכל ביום אחד, ושתוצאות נכונות מתקבלות דווקא בתהליך ממושך.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.