אחי גיבורי התהילה, פרוייקט הפקת הצגה הגדול בתנועה הקיבוצית במאה ה- 02

מקום: גבעת ברנר

תאריך: 3591

מקור המידע: תולדות הבניה בג"ב - טיטה
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של אחי גיבורי התהילה, פרוייקט הפקת הצגה הגדול בתנועה הקיבוצית במאה ה- 02...

תיאור הסיפור:
שנת 25' היתה שנת ה'צנע' בו פסקה הבנייה כמעט. ה'פילוג' שבו עזבו 001 חברים לנצר סרני הוסיף מלח על פצעי החברה שהתלבטה בשאלות משק, כלכלה חינוך וחברה. בשנת 35' היה שיפור במצב והגיעה השעה. החברה התכוננה למחצית יובלה. לא היה עוד חג בביתנו שהשתתפו בהכנתו כמעט כל החברים והילדים. היה רצון אישי לתרום אישית לחג, להוכיח שלא נחלשנו מה'פילוג'. הוכנו מופעים בכל שטחי האמנות, תערוכת הישוב, מעשה ידיהם של הציירים והגרפיקאים שלנו, כללה גם תבליט - הישגי הטכניקה והאלקטרוניקה של התקופה - שהראה את תהליך הצמיחה של הישוב באופן אוטומטי.
ההצגה 'אחי גיבורי התהילה' היתה מהמוקדים החשובים של חג חצי היובל. הבנאים הקימו כפר קטן בשטח ששימש במה. עצי אקליפטוס וברושים הועברו ממקומם ואמפי טבעי נוצר במקום. עוד הרבה זמן לאחר מכן הוסיפו לקרוא לשטח מדרום לגבעת זקס - 'כפר מודיעין'.

בהצגה  השתתפו למעלה מ 053 חברים וילדים. הבמאית שולמית בת דורי והאמנים יעקב לוריא ואריה חצור בחרו את ה'שחקנים' על פי מראה בעיקר ו'אודישן' קצר. בחזרות שנמשכו כמה חודשים צפו החברים והילדים שיודעים עד היום לצטט קטעים מההצגה. השחקן הראשי שנבחר לגלם את יהודה המכבי, ארנון טורין (אלוף הארץ בשחיה ולימים רב חובל ב'צים') היה עשיין בשירות צבאי, וההפקה חיכתה לשחרורו כדי לצאת לדרך.
הבמאית שלומית בת דורי שהתעקשה שהצגה תתקיים בלילות ללא ירח, דאגה שמבסיס תל נוף הסמוך לא תהיינה המראות ונחיתות בעת ההצגה. גם הכביש בין גדרה לצוומת ביל"ו נסגר כדי שלא יהיו "רעשים שאינם קשורים להצגה".
אלפי אנשים (למעלה מ- 04 אלף) מכל קצוות הארץ באו לראות את המחזה, שהועלה 01 פעמים בזה אחר זה.

סיפור הפרויקט - ההצגה אחי גיבורי התהילה
הפרויקט האמנותי הגדול ביותר בהסטוריה של ההתיישבות העובדת!?
חובה לקרוא את העבודה של שולה ולהתפעל
אחי גיבורי התהילה - שולה קשת
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.