מנחם דורמן - המשך סיפור חייו

מקור המידע: חוברת זכרון

חברים הקשורים ל - מנחם דורמן - המשך סיפור חייו:

מנחם דורמן...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
01 שנים לפטירתו (המשך סיפור חייו)
לאחר שלמד איטלקית וחי תקופה מסוימת באיטליה תרגם ספרים של מקיאוולי ההוגה המדיני והפייטן. בתחילת שנות ה- 06 פרסם את הספר "בכף הקלע" ובו קובץ מסות פוליטיות עם ביקורת נוקבת על הקומוניזם. בעקבות הספר נפגש עם נתן אלתרמן ומפגישה זו צמח שיתוף פעולה ספרותי ארוך שנים. עם מותו של אלתרמן הופקד עזבונו אצל מנחם שהוציא לאור את כל כתבי אלתרמן ב- 81 כרכים. מנחם דורמן גם פירסם יצירות שאלתרמן גנז בשעתו, כתב את הביוגרפיה של המשורר והוסיף מסות על שירתו.
בשנת 3891 תרגם ופרסם את הספר "שיחות על אהבה" מאת הפילוסוף יהודה אברבנאל והוסיף לתרגום מבוא מקיף על משפחת אברבנאל. על עבודתו זכה בפרס טשרניחובסקי.
עולם האקדמיה שהכיר בחשיבות פועלו של מנחם זיכה אתו ם בפרס אלתרמן ובשנותיו האחרונות זכה ב"פרס ביאליק" היוקרתי ביותר בתחום חכמת ישראל על מפעל חיים.
לאורך כל חייו התחבט מנחם דורמן בדילמה אותה חש כאשר הגיע לא"י ולא מימש את "החלום ציוני" של פועל כפיים. גם בג"ב לא ידעו איך 'להתמודד' עם סגולותיו של דורמן האינטלקטואל האוטודידקט בעל השם העולמי שלא בדיוק "תרם" להקמתו הפיזית של המפעל הקיבוצי.
בערב שנערך לכבודו במועדון ג"ב בימיו האחרונים נאספו חברי הקיבוץ להביע את הערכתם הקולקטיבית לתרומתו. דורמן אמן המילה והסיפור סיים במילים: "כבר השעה מאוחרת, כל 65 שנותי בג"ב אני שואל את עצמי, האם מה שאני עושה, מה שאני אנוס לעשות - האם זה חלק מג"ב, כמלאכתו של הנגר, של המסגר, של הסנדלר ועוד ועוד. כמדומני שבערב זה אני בכל זאת רשאי להשיב בחיוב על שאלה טורדנית וכאובה זו."
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.