תינוק ראשון מת

מקום: גבעת ברנר

תאריך: נובמבר 3391

מקור המידע: אסתרקה רגב,שלמה רגולר

חברים הקשורים ל - תינוק ראשון מת:

זליג ליבריידר...

גדעון ליבריידר...

מלכה ליבריידר...

אסתרקה רגב...

שלמה רגולר...

אליעזר רגב...

חיים בן אשר...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
אסתרקה: "ליבריידר , זה היה התינוק הראשון שנפטר אצלנו. הילד נפטר בצורה מוזרה מאד. היא האכילה אותו ובמנה השניה הוא היה מת. היא ילדה במאורעות 9291. היא היתה בהריון, ועדה היתה עם דניאל. סמילנסקי הזמין את עדה אליו ומלכה ליבריידר נשארה אצלנו. היא ירדה לחיינו עם האוכל. אנחנו חשבנו שמי שבהריון, בכלל עוד לא נולד האוכל שצריך לתת, פשוט מחוסר ידע, אז היו מגזימים כמובן.
אני וסבינה נשארנו במטבח והיא ירדה לחיינו, עד שהלכתי לזסלבסקי הגזבר והבאנו לה את האוכל מהמסעדה ברחובות. אחר כך היא ילדה את הילד הזה, גדעון. הוא היה אז יותר מחצי שנה, כבר השכיבו אותו על הבטן, ואז לא כל כך מהר השכיבו על הבטן. היא האכילה אותו ובאה לתת את המנה השניה, והוא לא היה. עד היום לא יודעים ממה זה קרה. אני רק זוכרת שזה היה דבר נורא. פעם ראשונה, ואת יודעת הקבורה, לא אשכח את זה. אף אחד לא רצה לעשות את הבור. אז אליעזר רגב לקח טוריה ועשה את הבור. היינו אז אנשים צעירים מאד, עמדנו בלא כל ידע וניסיון חיים."

שלמה רגולר: "כשמת התינוק נקבעה אסיפה להחליט מה עושים. לא ידענו איך מתמודדים עם המוות. בן אשר יצא בתיאוריה כי אסור להרחיק את המת מאיתנו, אנחנו חיים, המתים הם שלנו, המתים מוכרחים לחיות לידינו. הצעתו התקבלה כמעט פה אחד. רק למחרת התחיל כל אחד לחשוב, מה יהיה בעתיד, יהיו עוד מקרים, ולא תהיה מחיצה בין המתים לחיים.
יותר לא קברו ליד בית ההבראה אף אחד. מאחר והמשפחה עזבה - לא נגעו עד היום בקבר והוא נותר בודד."

משפחת עמוס ליבריידר מעדכנת:

מלכה וזליג ליבריידר הגיעו לקיבוץ גבעת ברנר בשנת 9291.
בדצמבר 9291 נולד בנם הבכור - עמוס - הבן הראשון שנולד בקיבוץ - ככל שידוע
לנו. בפברואר 1391 נולדה - תמר.
מתי שהוא בשנת 3391, נולד - גדעון, תאריך לידתו אינו ידוע לנו.
גדעון הוא ה"תינוק המת הראשון" של הקיבוץ. פרטי חייו כמו פרטי מותו אינם ידועים לנו מכוון שבבית סבתנו לא דיברו עליו. מותו גרם או בוודאי זרז את עזיבת הקיבוץ. למלכה וזליג נולדו עוד ארבעה ילדים,הם נמנו עם מייסדי מושב כפר ורבורג ושם חיו עד יום מותם.
אנחנו שמחות לספר לכם כי עמוס, נכון לרגע זה, עדיין עימנו.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.