ספורט לחלוצים

מקום: גבעת ברנר

תאריך: שנות ה- 03

מקור המידע: גוטשי

חברים הקשורים ל - ספורט לחלוצים:

משה גרובר...

צבי אייזיק...

פאולה רייס...

יעקב זק...

יהושע קמיאל...

אנני זק...

מרדכי טיטה להר...

שפרה זליגמן...

ורנר אבנרי...

בנימין זק...

גד ממוט...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
ספורט בחדר האוכל
עם עליית היטלר לשלטון, הגיעו לא"י קבוצות חלוצים גדולות שכונו 'עלית היטלר'. ביניהם גם קבוצה גדולה שנחתה בג"ב. בין חבריה היו ספורטאים רבים. באותה תקופה התארגנה בגבעה קבוצת חברים שבתום ארוחת הערב פינתה את חדר האוכל והפכה אותו לאולם התעמלות (כמה מרץ היה להם?)
מכשירי התעמלות היו יקרים וכסף לא היה ולכן מספר ספורטאים שלא במקרה היו גם מסגרים ונגרים בנו מכשירי התעמלות שכללו: מתח, מקבילים, סוס וארגז קפיצה, וכך נוסדה: הפועל גבעת ברנר. מאוחר יותר גם נוספו קבוצות הכדורגל והכדור יד.

מגרש הספורט
מגרש הספורט הראשון עמד במקום בו נמצא 'רימון'. כשהוחלט להקים את המפעל נלקח המגרש וחובבי הענף נשארו ללא מקום להתאמן. באסיפה הם דרשו 'מגרש תמורת מגרש' והרוב המישקיסטי דחה את דרישתם. בסיוע מפתיע שקיבלו מהח' אנצו סרני שדיבר בלהט על דרישות העולים החדשים לקיום ספורט אושר המגרש. החלקה שנבחרה היתה ממערב לבריכה ג', במקום בו נמצא בור התחמיץ. השטח היתה משופע וכל הנסיונות לישרו במעדר ואת נכשלו. באותו זמן הגיע הטרקטור הראשון לגבעה, אך כדי להניע אותו נזקקו לדלק, כלומר לאישור תקציבי. מאחר והספורט היה 'לא פרודוקטיבי' בקשתם אף לא נידונה.
ואז,לגוטשי צץ רעיון. הוא עבר מאוהל לאוהל וביקש מהחברים שיתרמו לו נפט מהמנורות ששימשו לתאורה. החברים ש'נדלקו' מהרעיון תרמו נפט בשפע, ובמשך כמה לילות חשוכים השטח יושר והוכשר.
על המגרש הזה נערכו משחקי כדורגל (ויד) רבים בעיקר נגד נבחרות הצבא והמשטרה הבריטית, ובחלקם הגדול הובסו נציגי השלטון הזר. גם קבוצות אחרות מהארץ הגיעו ורובם נוצחו.
בין הספורטאים הבולטים היו: טיטה, יעקב ובנימין זק, מילן, משה גרובר, יהושע קמיאל וגוטשי.
בין הספורטאיות התבלטו פאולה רייס, שפרה גורביץ' ואני זק. על המכשירים בלטו ורנר אבנרי וצבי אייזיק. חשוב לציין את השתתפותו של סבא של עמרי שכבר אז היה איש מבוגר
.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.