עדה סרני - המשך סיפור חיים

מקור המידע: ויקיפדיה

חברים הקשורים ל - עדה סרני - המשך סיפור חיים:

עדה סרני...

תיאור הסיפור:

בנוסף על פעילות ההעפלה הייתה סרני מעורבת גם ברכש נשק ואמצעי לחימה ושיגורם ארצה וכן בפעילות מבצעית של המוסד למניעת הגעתו של נשק למדינות ערב (מבצע שודד).

בזכות ידיעת השפה האיטלקית, נחישותה, חוכמתה ויש האומרים גם יופייה, הצליחה סרני לקשור קשרים הדוקים עם ראשי השלטון באיטליה ולרתום אותם לתת יד לפעילות המוסד לעלייה ב' או לחלופין להעלים עין מפעילות זאת. בין היתר נפגשה כמה פעמים עם ראש הממשלה דה גספרי, עם מפכ"ל המשטרה האיטלקית (שפעולותיו סייעו בביצוע מבצע שודד) ועם מפקד הצי האיטלקי.

אחרי שובה ארצה נמנעה סרני מלקחת חלק בפעילות ציבורית בישראל. היא סייעה ליהודה ארזי להשיג משקיעים לבניית מלון "רמת אביב" ואף בחרה את שם המלון (ובעקיפין את שם השכונה).

בשנת 4591 פקד את סרני אסון נוסף. בנה דניאל ואשתו שהייתה בהריון נהרגו באסון מעגן, כאשר מטוס קל התרסק אל תוך הקהל שהשתתף בטקס זיכרון לצנחנים שפעלו באירופה בזמן מלחמת העולם השנייה.

בסוף שנות החמישים יצאה סרני בשליחות לאיטליה, במטרה להקים שדולה בקרב הצמרת האיטלקית למען יהודי ברית המועצות. היא שבה ארצה ב-9691.

בשנת 5991 זכתה בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

ב-7002, יצא סרט, ששודר אף בטלוויזיה כמיני סדרה בת 4 פרקים, בשם "אקסודוס (חלומה של עדה)". הסרט התבסס על הרומן האוטוביוגרפי של סרני,

סיפורה של גיבורה בלתי נשכחת
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.