8291 - ההכנות לעלייה

תאריך: 8291

מקור המידע: יומן גבעת ברנר

חברים הקשורים ל - 8291 - ההכנות לעלייה:

הגר סרני...

עדה סרני...

אברהם כ"ץ...

אסתרקה רגב...

חיים אנצו סרני...

דוד הרשליקוביץ...

משה סיצ'וק...

חיים בן אשר...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של 8291 - ההכנות לעלייה...

תיאור הסיפור:
8291 יומן אירועים
ינואר 82' תרשיש כותב למזכירות הקיבוץ שפועלי רחובות עומדים לקבל 002 דונם ליד שילר. הוא מספר על מצב הרוח הטוב בפלוגת רחובות ועל רוח הנכאים בנס ציונה וממליץ על איחוד.
בן אשר שחזר נרגש עם סרני מפגישה אצל ברל בה הוצע להעביר את הקרקע למעמד הבינוני כותב למזה"ק על הצורך באיחוד ועל חשיבות העברת קיבוץ 'והלין' החלש מחדרה לרחובות.
באסיפה של קיבוץ 'ווהלין' בחדרה מחליטים ברוב קולות (21 נגד 3 ו- 6 נמנעים) לעבור לרחובות. בין המתנגדים ספוזניק וסיצ'וק. עטרה נמנעת..
62 בינואר מתקבלת החלטה להעביר את 002 הדונם לפועלי רחובות. יש!!
4 בפברואר במזל טוב נולדה לאנצו ועדה סרני בת. לאחר התייעצות ונוכח האווירה הרומנטית עם השכנים הערבים קוראים לפעוטה: הגר.
שבת 11 בפברואר מתקיים 'נשף' גדול לכבוד בואה של 'ווהלין' לרחובות. בנס ציונה גובר המירמור.בשבת יוצא טיול ראשון לשטח 'שלנו'. 01 חברים ביניהם אברהם כץ, בן אשר, סיצ'וק, אסתרקה ועוד חברים יוצאים מרחובות דרך זרנוגה ופרדס סמילנסקי ומגיעים לגבעת הקוצים (ראו מפה) החשופה. ברוח חזקה מביטים אל המראה הנהדר – הרי יהודה במזרח, הים במערב. הכפר מראר מאיים מדרום אך לבן אשר החולם זה לא מפריע להכריז: אין דבר, נתפשט עד הים! (למשפט הזה יש עוד הרחבות).
32 בפברואר שולח המרכז החקלאי להנהלה הציונית מכתב ומבקש לסמן את השטח עבור 5 הפלוגות.
1 במרץ מחלקת ההתיישבות של ההנהלה הציונית מודיע למרכז החקלאי על התנגדותה למסירת הקרקע לקיבוצים. הם מציעים לתת לכל חקלאי בודד 01-5 דונם למשק עזר (מושבניק?) וטוענים שמנסיונם חברי הקיבוצים לא החזיקו מעמד, התחלופה שלהם גדולה ובסופו של עניין הרכוש נעזב והולך לאיבוד.בינתיים מבקשים לשמור שפועלי רחובות לא יעלו על הקרקע הזו ללא הסכמתנו.
4 במרץ בן אשר מספר שבשבת הגיע אבא של סרני בפעם הראשונה לא"י. אנצו סיפר שהוא הבטיח לתת (או להלוות) 005 לא"י לקניית הקרקע. בשל חשיבות העניין הלכו השניים ברגל לתל אביב לביתו של ברל. כשהגיעו נאמר להם שהוא במוצא. למחרת נסעו עם אבא של אנצו למוצא .
9 במרץ הרשליקוביץ כותב לזליג אבן שהושגה בדרך סודית הלוואה של 005 לא"י. חוץ מזה רוב החברה' בילו את פורים בת"א. הגיעו זוג פרדות לנס ציונה והאינקובטור עובד יפה.

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.