אנצו - השליח 3

תאריך: שנות ה- 04

מקור המידע: חוברת זכרון לאנצו סרני

חברים הקשורים ל - אנצו - השליח 3:

חיים אנצו סרני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של אנצו - השליח 3...

תיאור הסיפור:
בראשית אפריל הוא חוזר לפעילות במצרים ויוון. במצריים הוא מקים רשת סוכנים למעקב אחרי פשיסטים. בדצמבר 14 חוזר אנצו לג"ב כשהוא בן 63. לדברי החברים שנפגשו איתו הוא נראה ונשמע מבוגר. מושבת הסרנים בגבעה מקבלת אותו בשמחה, את זמנו הוא מקדיש לכתיבת ספר על תולדות הפשיזם באיטליה ולכתיבת הרומן שלו.
חברי ג"ב מקווים כי יישב זמן מה בגבעה, אך אלו שהכירו אותו, חשו בחוסר המנוחה שלו.
ביוני 1491 כשהצבא הבריטי עומד בשערי בגד, פורעים תושבי העיר ביהודים ועורכים פוגרומים. אנשי ה'הגנה' חשים לעזרת הקהילה ומקווים לנצל את המצב כדי לארגן את עליית היהודים לארץ.
שאול אביגור, ראש המוסד לעליה ב' מחפש שליח דובר אנגלית, המסוגל לפתח קשרים עם הפקידות הבריטית, בעל נימוסים בהליכות העולם. שליח מנוסה שימצא את הדרך ליהודי המזרח. אנצו הוא האיש.
אנצו יוצא לבגדד. קסמו של אנצו פעל על יהודי עירק, כפי שלא פעל בשום מקום אחר. הם העריצו אותו, אהבו אותו וסיפור ההצלחה שלו בעירק הוא מהפרקים החשובים ביותר בחייו. שוב הוא הוכיח את סגולותיו ואת כשרונו הגדול ליצור קשרים עם כל אחד ואחד.
במאי 3491 מתחממת האדמה תחת רגליו והוא חוזר לארץ.
ביולי 3491 חגגה גבעת ברנר 51 שנה לקיומה. ג"ב מנתה אז כ- 0001 נפשות, הקיבוץ השלישי בגודלו בארץ. הישוב השתרע על הגבעה שנרכשה בכספי יהודי איטליה, במרכז 'הבית הגדול' וסביב שכונות.
בספטמבר 3491 נפטר אביו של אנצו, בגיל 37 ב'בית רוקס'. מיד לאחר הלוויה נסע אנצו לועידת מתנגדי הפילוג בתל יוסף כדי לשאת את נאום הפתיחה, עד כדי כך נחשב בעיניו העניין.
הועידה הי"ד שהתקיימה בג"ב, לא נבחר אנצו כנציג, בשל תמיכתו בקו של מפא"י. לאחר התייעצות עם ברל הופיע בועידה כאורח ונשא את דבריו. הוא קרא לפיוס, להבנה, לאהבה, לנכונות לפעולה משותפת ודיבר בשבחו של טבנקין שעמד בראש הסיעה המתנגדת.
הנאום המוכר בשם "..היה רעב, אבל זה היה רעב עם אידיאה". הוא דיבר על החלום על הקיבוץ הגדול והגדל, ליד המושבה. על אוטומובילים נושאי חברי קיבוץ בדרכם לעבודה במושבה, על הדרך המשותפת.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.