אנצו - המשך סיפור חיים

תאריך: שנות ה- 02

חברים הקשורים ל - אנצו - המשך סיפור חיים:

חיים אנצו סרני...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של אנצו - המשך סיפור חיים...

תיאור הסיפור:
יהדות איטליה באותם ימים לא ידעה אפלייה ועבור רוב היהודים היתה א"י והרעיון הציוני פתרון מתאים לאחים המסכנים, בעיקר במזרח אירופה. יחד עם עדה שוטט אנצו בסמטאות הרובע היהודי.
ביולי 2291 סיים אנצו בהצטינות את התיכון ונרשם ללימודי פילוסופיה. עדה שהעדיפה את מדעי הטבע בחרה במקצוע הספרות כדי להשאר יחד עם אנצו.
באוקטובר 22' תפס מוסוליני את השלטון ואנצו בן השבע עשרה וחצי התנבא: "מאתמול, ימים טעוני גורל, הפשיזם משתולל. אים ונורא. אין מה לומר יותר, ואיומה תהיה התגובה".
באוגוסט 32' נסע אנצו לקרלסבד לקונגרס הציוני הכ"ד, כדי 'להכיר אישית את עם ישראל ואת הפרלמנט שלו'. אנצו חזר נלהב ואמר 'כאן הרגשתי שאני נעשה יהודי".
בכינוס שנערך בליוורנו בנובמבר 42' לאחר נאום ציוני סוחף הודיע אנצו חגיגית "אני עולה ארצה".
בשנת 52' כשמלאו לו 02 הוענק לאנצו תואר דוקטור בפילוסופיה. חרף התנגדותו למשטר הפשיסטי, אנצו לא התחמק ממילוי שנת החובה בצבא הוד מלכותו. כבן למשפחה רומאית עתיקה הוא עבר קורס קציני חיל רגלים בהצטינות, וזכה בהערכת מפקדיו על 'פקחות' יוצאת מהכלל, תפיסה, משמעת וכשרון תכסיסי.
ביולי 6291 נולדה חנה, בת בכורה לאנצו ועדה, שנרשמו לנישואין כמה חודשים קודם.
אנצו עדה וחנה היו אמורים לעלות לפי התכנית לא"י ולהצטרף לקיבוץ גן שמואל. אלפונסה ושמואל סרני החליטו לא למנוע מבנם ללכת לארץ חשוכה ופרימיטיבית, אבל את נכדתם לא ישלחו לסביבה ששורצים בה קדחת וחוליים אחרים. הוחלט שאנצו ועדה יסעו לבדם, יבדקו את המצב ויקחו אליהם את בתם רק ברגע שיווצרו התנאים לכך.
לקראת החיים החדשים הוסיף לעצמו אנצו שם עברי חדש : חיים, כשמו של נשיא ההסתדרות הציונית ד"ר וייצמן.
ב- 7 בפברואר 7291 ליוו כל בני המשפחה את הזוג הצעיר לרכבת היוצאת מרומא לנאפולי. למחרת הפליגו לאלכסנדריה, אחרי שהות קצרה במצרים וביקור בפירמידות עלו השניים ברכבת הלילה בקו קנטרה - ביירות. עם שחר ירדו ברמלה, שם החליפו לרכבת ירושלים - יפו ובתשע בבוקר הגיעו ליפו.
הקליטה היתה מהירה. מיד עם הגיעם לתל אביב נפגש אנצו עם ידידו הותיק ביילינסון שהפגישו עם ברל כצנלסון שצייד אותו במכתב לסמילנסקי שסידר לו עבודה בפרדס. (המשך:הקמת גבעת ברנר - חלק 2)
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.