צעדת גבעת ברנר 1102 - בעקבות לוחמי המדינה שבדרך

מקום: גבעת ברנר

תאריך: אפריל 1102

מקור המידע: עמותת בני גבעת ברנר

חברים הקשורים ל - צעדת גבעת ברנר 1102 - בעקבות לוחמי המדינה שבדרך:

יגאל כץ...

תמר גולדשמידט מגדל...

גדעון אבידור...

פיני ויינשטיין...

דוד רשף...

חנה שטראוס...

שמשון בן אשר...

אליעזר זקס...

יעל רוזי ויטנברג ...

עפרה שורץ...

אלישע חרש...

עוזי צמח...

שלמה ויטנברג...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של צעדת גבעת ברנר 1102 - בעקבות לוחמי המדינה שבדרך...

תיאור הסיפור:

 צעדת גבעת ברנר 1102 (התשיעית)-  "בעקבות לוחמי המדינה שבדרך!" 
מאוהלי הפלמ"ח ועד הקרב בבשיט– מ"השבת השחורה" עד "השער האדום". כך זה התחיל:
ב- 1102/4/52 בחג השני של פסח, בשעה 00:01 יצאנו מ"העיגול" אל "הבית הגדול", הוא בית סרני. ליד פסל "הלוחם הפצוע" של לוצ'נסקי קבלנו "סקירה בטחונית" של המצב, נכון להיום לפני 07 שנה, פסח 1491. פיני וינשטיין אז מ"מ צעיר בפו"מ ואח"כ מג"ד הגדוד השני סיפר (מה שמותר). צפינו אל מגדל הפעמון של בית סרני ושמענו על סיפורי יחידת "האתתים" (אלישע חרש על אבא יהודה) שהעבירו תשדורות וידיעות מגג הבית בפנסים ומורס. שמענו (מדוד רשף ) על "נס ילדי דורות" שלולא תושייתו של נתן רשף היו נספים מ"אש כוחותינו". עברנו אל אנדרטת הזכרון לנופלי גבעת ברנר במלחמות ישראל שניצבת ליד המקום שבו עמדו אוהלי פלוגה ה' של הפלמ"ח ושמענו סיפורים על ההווי המיוחד שנרקם בין לוחמי הפלמ"ח שעבדו ביום במשק והתאמנו בלילה ויצאו מכאן לפעולות מבצעיות הן בכפרי הערבים בסביבה והן בלולי התרנגולות ואוהלי החלוצות...
התחנה הבאה עברה בגני הילדים וה"חמישיות" שמתחת לארגזי החול של הפעוטים הטמינו "הסליקרים" אמל"ח לשעת חירום. בניהם של "הסליקרים" סיפרו שעדיין מוקדם לגלות הכל...!
המשכנו אל חצר הבניין - והשקפנו על "המדפה", הבית של מילו כורה בו התגורר שומר השדות המיתולוגי יוסף טייטלבוים, איש הש"י (ה"מוחבראת" של הימים ההם). בחצר הבניין שכנה המסגריה שייצרה "משוריינים" עבור ה"הגנה" והפלמ"ח. אחד המסגרים, יעקב זק היה אמור לתת כמה "טיפים" – איך בונים משוריין!  קראנו את מכתבה של צביה להר מ 8391 על המשוריין ש"הציל" את העולים ל"חומה ומגדל" בחניתה ועל המסגרים שעשו את המלאכה (מוסה רוזנשטיין, שולם גדון ועוד). הקשבנו לסיפורי "השבת השחורה" מילדי הגן דאז (תמר ג. ויעל ו.), הנערות האמיצות שהעבירו אמל"ח בתחתונים (עפרה שורץ) ו"הוטרדו" ע"י הבריטים (לילית) ועוד. שמענו על המכלאה שהוקמה בלב המשק אליה הוכנסו הגברים, בטרם נשלחו למעצר ברפיח. פיני "מסמר הצעדה" סיפר על המאסר ברפיח ובניצוחה של יעל ו. שרנו (במבטא ייקי) את "ברפיח ברפיח" המנון אסירי רפיח - השבת השחורה קיץ 6491. (המשך).

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.