הצפע שלנו 3

תאריך: 8591

מקור המידע: שמואל זינדל אופיר

חברים הקשורים ל - הצפע שלנו 3:

שמואל זינדל - אופיר...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
זמן המתאים להניח להן  לשוח לבדן בלי חשש. אפשר להכנס לפרדס הסמוך לחפש תפוזים, אשכוליות ששרדו את תחרויות הקטיף בין "מחנות החטיבה" (ארז, אלון, ניצן ואמיר) , לקלף  סבר'ס. להתבונן בעורבים והבזים החגים מעל ומנהלים קרבות אויר. להקשיב לברושים שניטעו כשוברי רוח ומגן בפאתי הפרדס משוחחים עם הרוח. כך למדנו להכיר את מקומות הקינון של בעלי הכנף, לזהות את מחילות שוכני הקרקע , להעביר את הזמן...
אנחנו מגיעים לנחש הצפע שעדיין לא יודע שמכון וויצמן מבקש לצרף אותו לשורותיו. שלב ראשון, מסביר עמוס, הכנת תוכנית פעולה מפורטת היכן מאתרים את מקומו של הצפע, שלב שני לכידת הצפע שלם בריא והעברתו למכון וויצמן כמבוקש במודעה. 
אחר צהריים אחד כבדרך אגב הגענו לחדר הטבע בתקווה שנוכל ללמוד מחווה המורה לטבע איך מאתרים ולוכדים את הצפע שהפך להיות ככל שעסקנו בתכנוני לכידתו, יותר ויותר "הצפע שלנו"... 

להכנס לחדר הטבע לא היה ענין של מה בכך, הפוחלצים על האיצטבאות, הצנצנות עם החיות, ריח הפורמלין.  דשדשנו בכניסה עד שחווה הבחינה בנו והזמינה אותנו להכנס, והסברנו שמצאנו נשל שלם של נחש והבאנו ישירות לחדר הטבע... חווה התבוננה בממצא "זה נשל של נחש שחור שאינו ארסי, אינו מזיק ומסייע בצייד עכברים, באמת נשל יפה".  "אולי זהו נשל של צפע?" ניסינו למקד את השיחה למטרתה.
"צפע לא יגיע לאורך הזה וצפע בוגר יהיה רחב יותר ", הסבירה חווה והמשיכה בתאור אורחות חייו של הצפע. בשעות היום מסתתר מהחום ובלילה יוצא לצוד. מחווה למדנו שהצפע אינו מתקיף אלא בורח על נפשו למשמע רעשים ויכיש רק כאשר הוא מרגיש מאויים וסיימה בשאלה שלא היינו מוכנים לה: "מה הסיבה להתעניינות המיוחדת שלכם בנחשים? אולי המודעה בעיתון ממכון וויצמן? שלא תעזו !
"זה משחק מסוכן נועד לאנשי מקצוע בלבד", אנחנו כמובן הכחשנו כל קשר למודעה  והסברנו כי ההתעניינות שלנו מקורה בנשל השלם שמצאנו... כמובן שחווה לא השתכנעה, חייכה ואמרה מטבע לשוני שזכור לי היטב: "הזהרו, נחש מפחד זה נחש מסוכן". 
החלטנו שראשית דבר אנו צריכים לאתר את המקום בו "הצפע שלנו" מעביר את היום ואז נציב מלכודת עם פתיון בלילה בתקווה... שילכד. לצורך האיתור, "עדר הכבשים" הסכים לקחת חלק במבצע הלכידה ויצאנו  ל"שער האדום".
 
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.