מכתב למאיר שלו בעקבות ספרו ' יונה ונער'

תאריך: 8002

מקור המידע: שמשון בן-אשר

חברים הקשורים ל - מכתב למאיר שלו בעקבות ספרו ' יונה ונער':

שמשון בן אשר...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:

שלום רב לך.

קראתי את ספרך "יונה ונער" ומצאתי אותו מקסים ואפילו ריגש אותי, וזאת למה ? בילדותי, בקיבוצי אז גבעת-ברנר, עבדתי בשעות העבודה של הילדים (שעתיים אחרי הצהריים) בשובך יוני הדואר, תחת ידיו הנאמנות של שמעון הנדלר, שבהמשך החליף את שמו לאבידור. תפקידי היה ממש כמו תפקידו של התינוק בספרך וגם גילי היה דומה. חלפו להן שנים רבות, אך אפילו ממרומי גילי המופלג אני לא אוכל לשכוח את השנים ההן. אומנם אפילו הנוסטלגיה כבר איננה מה שהייתה פעם, אבל בכל זאת רציתי לספר לך כי הימים היו ימי פרוץ המדינה, ושלושה שבועות לאחר בר-המצווה שלי, (משמעון קיבלתי לבר-מצווה את הספר "יונת הדואר", שרק בטעות נמסר לפני מספר שבועות, ואני מנסה להשיבו לביתי). ליתר דיוק, ב 03 לחודש מרץ 84 יצאה מחלקה של חברים מגבעת-ברנר לכבוש את אחד הכפרים הסמוכים "בשיט" שמו, והחברים לקחו איתם מספר יוני דואר. באותו היום "שחררתי עצמי" מלימודיי בבית-הספר, שחרור שלא ממש שימח את מוריי, אבל אותי דווקא כן. תפקידי היה להמתין לשובן של היונים ולהעביר את המכתבים למא"ז הקיבוץ. לצורך כך הצטיידתי באופניים ומשעות הבוקר המתנתי ליד השובך, בהתאם לנוהל המוכר לקבלת היונים החוזרות.

שלוש היונים חזרו באותו הבוקר בהפרשי זמן קצרים למדי. את הטוטף של כל אחת מהיונים שחזרו לקחתי ורכבתי לחפש את המא"ז. ידעתי מה כתוב במכתבים, כי לפני מסירתם קראתי את תוכנם. מסרתי ודהרתי חזרה לשובך, שם כבר חיכתה לי יונה נוספת וחוזר חלילה, דהרתי על אופניי למסור את המכתב ליעדו לא לפני שקראתי את תוכנו. חזרו שלוש יונים, כל אחת מהן הביאה ידיעה על נפילתו של חבר נוסף. שניים מהחברים היו בוגרים, ואילו אחד מהם היה נער בן שבע-עשרה, תלמיד כיתה י"א בבית הספר, אשר צורף ביוזמתו לחברים שיצאו לקרב.

תרומתי למלחמת העצמאות הייתה קטנה, כתרומה שיכול לתרום תינוק, אבל אני הרגשתי שעשיתי כמיטב יכולתי. ואני שמח על כך גם היום לאחר קריאת ספרך.

 

בברכה .

שמשון בן-אשר

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.