שחמט גבעת ברנר

מקור המידע: ידע אישי

חברים הקשורים ל - שחמט גבעת ברנר:

חנוך דרימר...

אריה לוריה...

יהודית דותן...

חנוך קלנסקי...

ערן ניב...

אליו מיזן...

ריקרדו צ'רנין...

משה גרובר...

פרדי גד לביא...

זבולון סבירסקי...

יובל ליאור...

אבנר זקס...

רפאל שניוק...

יחזקאל אבשלום...

אליהו פשר...

שמריהו פלו רייפלד...

יעקב דותן...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של שחמט גבעת ברנר...

תיאור הסיפור:
בגבעת ברנר שיחקו שחמט מהלילה השני, כבר באוהלים הוציאו החלוצים מערכות שח זעירות ושיחקו לאור הלוקס. עם השנים החלו לשחק באופן יותר "מקצועי", חוגי שח בעיקר לילדים נפתחו ובשלב מסויים נערכה אליפות המשק, בה התחרו בשיטת ליגה, כאשר התוצאות התפרסמו על לוח המודעות. אירועי שח בולטים היו כאשר הגיע אמן או רב אמן מפורסם ושיחק שח סימולטני מול 03 או 04 חברים וילדים. ביקור הסטורי היה של אלוף העולם הרוסי רב אמן מיכאיל בוטביניק בשנות ה- 06 ואחריו הגיעו גם האמן משה צ'רניאק ואחרים. נבחרת השחמט המקומית הורכבה מהותיקים: פרדי לביא, יעקב ויהודית דותן, חנוך דרימר, חנוך קלנסקי, אליו מיזן, פלו והאלוף הנצחי (3-2 זכיות) אליהו פשר, הראשון לקבל דרגת מועמד לאמן בגבעה. האורות בצריף השחמט, בין צריף תרבות לצריף של שילר, ליד שומרות הלילה דלקו לאורך שעות ארוכות וגם שנסתיימו המשחקים המשיכו השחקנים לנתח את משחקיהם. טבלה מיוחדת על לוח המודעות היתה העדות הציבורית העיקרית למאבקי מוחות שחמטאי הגבעה.
(הישג השיא של נבחרת גבעת ברנר בשחמט היה הזכיה הרביעית ברציפות!!! באליפות הקיבוץ המאוחד שנערכה ביגור, כאשר רביעיית השחמט של ג"ב כוללת את - שולחן 1: יעקב דותן, שולחן 2: פרדי לביא, שולחן 3: הכוכב הצעיר: חנוך קלנסקי ובשולחן הרביעי חנוך דרימר  . הנבחרת "הביסה "מעצמות שח קיבוציות כמו גבעת חיים עם עוזי גלר, יגור עם יורם טהרלב ועוד - בין המצטיינים באליפות עם 001% הצלחה היו יעקב דותן על לוח מס. 1 וחנוך קלנסקי הצעיר על לוח מס. 3 - ראו ידיעה ב"למרחב".)
גם צעירי הגבעה השתלבו בספורט האינטליגנטי ביותר, ביניהם אבנר זקס, זבולון סבירסקי, אריה לוריא, ערן ניב, יובל ליאור, יחזקאל אבשלום וריקרדו צ'רנין הצעיר.
עם כניסת המחשב לעולם השחמט הסתיימו האליפויות המקומיות ולמעט כמה שחקנים ששיחקו על לוחות המוזאיקה של "לשם" במועדון החברים, סצינת השח המקומית ירדה מהבמה. קבוצה קטנה של "חולי שחמט" בראשות אבנר זקס עוד שיחקה כמה עונות בליגות אזוריות עד שגם היא נכנעה ל"מודרנה" ולהפרטת חיי התרבות והספורט.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.