זאבי רייס - שחיה ואתלטיקה, יום עודד 9

מקור המידע: מתך ראיון עם חנה שטראוס

חברים הקשורים ל - זאבי רייס - שחיה ואתלטיקה, יום עודד 9:

עודד ירקוני...

זאבי רייס...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תמונות נוספות של זאבי רייס - שחיה ואתלטיקה, יום עודד 9...

תיאור הסיפור:
שחייה
גבעת-ברנר התחילה להתפרסם בענף השחייה, למרות שבריכת זקס קטנה כמו אמבטיה. שם צמחו השחיינים: ארנון טורין - אלוף הארץ, אריה שטרן, בישביש, רחל דורמן - אלופת הארץ. הייתה קבוצה טובה מאוד בתחילת שנות החמישים של ספורטאים טובים מאוד, ורק בשחייה. לא היה שום דבר נוסף לשחייה. זה גווע לחלוטין אחרי שארנון טורין הפסיק. את השחייה החזירו לכותרות יצחק לוריה, בני גטניו, ועוד כמה שחיינים טובים.
ענף הספורט קיבל תנופה אדירה כשהייתי מורה לספורט והוא הקיף את כל הילדים. היו קבוצות מכיתה א' עד י"ב. הבוגרים אימנו את הצעירים והצעירים את הצעירים יותר.
קשה לתאר את השיבוץ במצרנה בימים ההם. לא הייתה שעה אחת פנויה ביום. החל משעה 00.61 עד השעה 00.32 המצרנה הייתה תפוסה לפי שעות. כל שעה, שעה וחצי, קבוצה אחרת.
אחד האירועים המרכזיים היה בשנת ה- 53 לגבעת-ברנר. החלטנו לערוך את אליפות הקיבוצים בספורט. כל חברי ההתיישבות העובדת באו לתחרויות בכל ענפי הספורט שנמשכו יומיים. זה היה האירוע של החגיגות. היה מפגן אש גדול וחבל שהוא לא צולם כי היה יפהפה.
בתיה צור ואני ארגנו את כל זה.
כל שנה קיימנו את "יום עודד". לזכרו של עודד ירקוני שנפל במלחמת השחרור. עודד נפל בקרב על בשיט בתחילת מלחמת העצמאות. עודד היה ספורטאי, הוא שיחק בקבוצת הכדורעף של בית-הספר. הייתי אז ילד אבל אני זוכר אותה. גם יורם בן-דוד שיחק בה. היו כמה חבר'ה משפיים, מרמת-הכובש, שהיוו את קבוצת הכדורעף של גבעת-ברנר.
הוחלט להנציח את זכרו של עודד באירוע ספורטיבי. אני חושב שזה היה הכי מתאים.
ביום זה נערכו כל היום תחרויות באתלטיקה קלה. משחקי כדור היו כל השבוע לפי המחנות של החטיבה. הייתה אליפות מחנות מכיתה ז' עד כיתה י"ב. כדורסל בין המחנות, מחניים בין המחנות, אפילו התעמלות בין המחנות. האתלטיקה הקלה הייתה גולת הכותרת. היא הקיפה 004 -003 ילדים. 
יום עודד נמשך במתכונתו עשרים שנה ואולי יותר. עד שעזבתי ב– 9791 התקיים יום עודד המסורתי.
הקפתי פה פעילות ספורטיבית ענקית שכללה כמעט את כל מה ומי שהיו מסוגלים לנוע בגבעת-ברנר. המשך 01
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.