הצדעה לספורטאי הגבעה - חג ה- 57

מקום: גבעת ברנר

תאריך: 3002

מקור המידע: דני ברקן

חברים הקשורים ל - הצדעה לספורטאי הגבעה - חג ה- 57:

שאול סבירסקי...

זבולון סבירסקי...

גד ממוט...

זאבי רייס...

יצחק לוריה...

ברוך גרינשפן...

ליאו לוין...

זאב אונה...

דני ברקן (בומבך)...

אביגדור מוסקוביץ...

גדעון רייס...

אבנר פורטנוי...

יהודה רייס...

יצחק כהן (מהרביעיה)...

עמי שלף...

תיאור הסיפור:
אני רואה אותם מגביהי עוף / נזכר ברוח הנעורים, בהתלהבות, בחוסן הנפש והגוף/  זוכר את הדופק המואץ, את ההתרגשות האדירה / את כוח הרצון, את המאמץ העילאי במגרש, במצרינה, בבריכה.
אני מעלעל בדפי היומנים הישנים / ומזהה אנשים, ספורטאים חלוצים, משנות ה03 וה04 / ויודע שאלה השורשים שלנו אלה השורשים.
ואנחנו גדלים במשק שהספורט זורם בעורקיו / כחוט השזור ברקמת החיים, כמעט אידאולוגיה השובה את נעריו-חבריו.
אט אט אבל בצעד בוטח עושים כמה מספורטאינו הצעירים / את דרכם אל עבר פנתיאון המצטיינים הארציים. שחיינים ואתלטים כובשים את ההר הגבוה והם הלב של כולנו / אנחנו אתם והם חלק בלתי נפרד מאתנו. כאשר הם ענדו מדליות על דוכן המנצחים / שמחנו כאילו זה אנחנו ששברנו את השיאים.
ואני נוגע – ממש – בחבורה המופלאה / שהתגבשה בשנות ה 05, ה 06 וה07) / שהפכה את המצרינה למקדש מעורר אימה והערצה. חבורה שכיכבה בליגה העליונה בכדורסל והכתה אריות / שנגעה בשמיים ואנחנו התרגשנו אתה עד דמעות. אני רואה את הכדורים הנכנסים לטבעת וקורעים את הרשת / ושומע ומביט סביב בלבה האנושית הרותחת והגועשת. ( ורק השאגה של מיכה היא קצת יותר רועשת)
המצרינה היתה לנו הבית הראשון והשני והשלישי / ארץ ישראל הקטנה והשלמה שלנו הכשרה למהדרין. / שם נשבה אותה רוח מיוחדת שהפיח הזאב שבלהקה. מעליה ניצב עמוד הענן ביום ובעצם, עמוד האש בכל שעות היממה. / גאוות היחידה, רוח הצוות – היתה לנו הלב הריאות והכבד / מין רוח שכזאת שאסור, ממש אסור  לאבד. / לא נשכח את הנחישות, המצוינות, אומץ הלב / את שמחת הניצחון ולעתים, בהפסד, את עומק הכאב.
ולכם , ענקי הימים הגדולים ההם – ונזכור תמיד גם את עמי / שאו ברכה ! / אנחנו זוכרים לכם חסד נעורים נפלא. / שנותינו על הגבעה הזאת שזורים בזרי פרחים נהדרים / פרחים שהיו קציר יומכם בתום ימי עמל מפרכים.
צבעתם את חיינו בצבעים עזים בעלי גון מיוחד / ברוכים תהיו – כולכם ביחד וכל אחד -  ואחד -  ואחד.
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.