מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 72 - ציון בחקירה צולבת של התובע

תאריך: 0691

מקור המידע: מן העיתונות

חברים הקשורים ל - מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 72 - ציון בחקירה צולבת של התובע:

אביגיל סלומון...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:

חמש שעות עמד אתמול ציון סלומון על דוכן העדים, כעד הגנה ראשון במשפטו, בו הוא נאשם בהריגת אשתו אביגיל בקיבוץ גבעת ברנר. ארבע שעות תמימות היה נתון למטחי השאלות בחקירת שתי וערב על ידי התובע המנוסה מר א.פלפל, שלא הרפה ממנו לדקה, וכל הזמן ניסה לערער את שלוותו של העד ו'לשבור' אותו. אך מה שלא הצליחו לעשות עשרות קציני משטרה, שטיפלו בתיק המסתורי במשך החודשים הרבים לא עלה גם בידי מר פלפל, אף שהוכיח שהוא בקיא במלאכת החקירה.
אמנם ציון סלומון התרגש לפעמים (וזה הפתיע) אבל בדרך כלל שמר על קור רוחו ולא 'נשבר' כשחזר מדוכן העדים לספסל הנאשמים בתום הישיבה.הקהל הנרגש נתן פורקן למתיחותו בויכוחים סוערים במסדרונות בית המשפט: מי רצח את אביגיל?
לא ידעתי שאשתי בוגדת בי? הנאשם העיד כי לא ידע שאשתו בוגדת בו, עד שהמשטרה סיפרה לו את הדבר. "מעולם לא חשדתי בה אהבנו זה את זה, גם עכשיו אני לא מאמין בכל".
התובע אינו מוכן להסכים עם דברי הנאשם, והוא 'יורה' בו שאלות מהירות זו אחר זו. הוא קורא באזניו אחת מהעדויות הרבות שגבתה המשטרה, שם אמר כי רס"ל מאיר ראובן שהיה מרבה לבקר אצלם וגם נשאר ללון בחדרם "בא אלינו בגלל אשתי".
"חשבתי אותו לאחי" אומר הנאשם."אמרתי שהוא בא בגלל אשתי, כיוון שאני איני מרבה לדבר ואילו אשתי היא ידידותית מאד, והיא היתה מנהלת את כל השיחות". שלושה שבועות לפני ליל הרצח חל יום הולדתה של אביגיל. בני הזוג נדברו להפגש בחדרם לארוחה החגיגית המסורתית ביחידות, כפי שנהגו כל השנים. ציון חזר מתורנות בחדר האוכל והמתין לאשתו. אביגיל באה רק בשעה מאוחרת. זו לא היתה הפעם הראשונה, בתקופה הקצרה שקדמה לסופה הטרגי, שאיחרה לחזור לחדרם. שאלה: "שאלת אותה היכן היתה?" תשובה: "שאלתי והיא התחמקה מלענות". שאלה: התרגזת? תשובה: לא לא חשדתי, ומדוע אתרגז?
כאן אין התובע שולט עוד בעצמו ומטיח פני הנאשם: "אתה אינך טיפש כפי שאתה עושה עצמך".
טוען שאיימו עליו. אחד הקלפים שהחזקים של התביעה הם העדויות של כמה מקציני נפת רחובות ששמעו מהנאשם באחד הימים שהיה עדיין במעצר, כי הוא מוכן ליטול על עצמו את האשמה, אם ישחררו את אחיו פנחס. אתמול הסביר הנאשם מדוע היה מוכן לכך, אף שלדבריו לא הרג את אשתו. הוא העיד שהיה נתון במעצר בצינוק זמן רב, החוקרים סיפרו לו כי ילדיו רעבים ללחם, הוא רצה שאחיו פנחס ישתחרר רק שיוכל לדאוג למשפחה. בין השאר סיפר גם שקצין המשטרה שילוני איים עליו באקדח מכוון לעורף ואמר, שאם לא יודה, יהרוג אותו. המשך 92
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.