מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 61 - המשפט מתחיל

תאריך: 9591

מקור המידע: מן העיתונות

חברים הקשורים ל - מי רצח את אביגייל - הסיפור המלא 61 - המשפט מתחיל:

אביגיל סלומון...

ציון סלומון...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:
התרגשות וציפייה ניכרו על פני היושבים באולם. שביקשו למצוא פורקן לסקרנותם סביב התעלומה המסעירה, בה מצאה אביגיל היפיפיה את מותה. רק איש אחד לא הראה סימני התרגשות כלשהם והוא – הנאשם. שלוותו של ציון סלומון גבה הקומה בעל ההופעה אינטלקטואלית במצחו הגבוה ומשקפיו, לא הופרה, גם שעה שסיכם פרקליט המחוז המזוקן יעקב בר אור את נאום הפתיחה שלו בקול שקט, אך מטיל אימה: נראה שלבעל המרומה היתה סיבה לרצח והיתה הזדמנות לרצח, לא נוכל להרשיעו ברצח בכוונה תחילה, כי את מעשהו ביצע מבלי שאיש יראהו. לא נוכל להוכיח, אם היה קנטור מצד אשתו, או שעשה את מעשהו בדם קר. לא נוכל לומר אם תפס אותה בשעת מעשה, אם הודתה בפניו, כי היא בוגדת בו והוא יצא מכליו, או שמא עשה את מעשהו בדם קר. נוכיח אבל כי הוא הרג אותה.
הבובה הגדולה. סלומון לא יצא משלותו וגם לא הזיז את מבטו, שהיה שלוח אל נקודה קבועה בקיר מולו, שעה שעלה המשחזר המשטרתי פקד מנשה שקמוני על דוכן העדים והציג בפני בית המשפט בובה, בקנה מידה של 5:1 שהראתה את אביגיל ההרוגה, במצב בו נמצאה גוויתה (הבובה היתה ריאליסטית עד כדי שהראתה את צבע השמלה התחתונית שרק הציצה מתחת לבגדים, את טיפות הדם שעל פני ההרוגה ואת תסרוקתה המדוייקת).
האדישות המחשידה. "אדישותו של הנאשם, שעה שלקחתיו לזהות את גופת אשתו, היא שהחשידה אותי מהרגע הראשון" סיפר שקמוני, קצין משטרה בעל הופעה יול ברנרית (ללא שערה על הראש) ועיני רנטגן חודרות, המסתתרות מאחורי משקפיים עבות. "אני רגיל, כי שעה שמזהים את האשה הרוגה, מתעלף הבעל לידי, או פורץ בבכי. לכן, מתוך הכנה לקראת הבאות, תמכתי במר סלומון מצידו האחד, והרופא מצידו השני. הופתעתי ממש, כשסלומון לא הראה סימן התרגשות ולו הקטן ביותר".
"האם אדישותו למראה הגופה מקבילה להופעתו בבית המשפט?" חקר אותו הסניגור פוגץ'". "לא אדוני" השיב שקמוני, "כעת הוא נרגש הרבה יותר משהיה אז (ואין לשכוח כי בבית הדין ישב סלומון אדיש ושלוו).  המשך 71
האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.