אוסף הבולים של ג'קי - חלק ב'

תאריך: 7002

מקור המידע: עדנה שורץ - מוסל

חברים הקשורים ל - אוסף הבולים של ג'קי - חלק ב':

עדנה שורץ...

יעקב (ג'קי) שורץ...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...
גודל מלא...

תיאור הסיפור:

פעם בכמה חודשים נוסעים לתל אביב. הבולים הכפולים יוחלפו בבולים אחרים, שאין לנו כמותם.
אני, הקיבוצניקית, שלא יודעת מה הם עשר לירות, לומדת דרך הבולים את משמעות המושג " ערך". לכל בול יש שווי כספי, ועל פיו נקבע ערכו של הבול. הגודל והציורים לא קובעים את ערך הבול, אלא מידת שכיחותו, השלמות של הבול ועוד.
פעם אחת נָתַנּוּ 002 בולים מהארץ, ועוד 06 בולים מחו"ל, והרגשתי גאווה ודריכות לקבל תמורה הולמת. בתמורה לשלל הגדול שהבאנו, קיבלנו רק עשרה בולים מארצות שונות, ועוד שלושה בולים בצורת משולש. אושר גדול הציף אותי. אבא אחז בידי בדרך לאוטובוס בדרכנו הביתה.
לאלבומים יש תא מיוחד בכוננית הספרים. תא בו מאחסנים רק את אלבומי הבולים, זכוכית מגדלת ושאר ציוד הקשור לתחביב זה.
פעם בחודש אנו מקבלים בדואר מעטפה מה" שירות הבולאי", עליו אנו מנויים. אבא לא מוכן לוותר על המנוי הזה.  המעטפה מלבנית, ארוכה וחומה, ובתוכה שני קרטונים חומים קשיחים, ששומרים על הבולים החדשים כמו תינוק רך. הבולים ללא חותמת, נקיים ומלאי ידע: ציורים לכבוד השנה החדשה, ארועים חשובים בחיי העם, מכביה, אולימפידה, תנועות הנוער, הקמת ישוב או חצי יובל לישוב קיים, או מספר שנים למותו של אישיות מפורסמת, פתיחת מוזיאון חדש, פרחי בר ועוד. פעם בחודש בערך מגיעה מעטפת היום הראשון. מעטפה שקשורה לנושא מסוים, ועליה חותמת מבית דואר. מלבד הבולים יש על המעטפה ציור עם פתגם הקשור לנושא של הבול. דאגתָ שאמשיך בתחביב הזה גם אחרי שבגרתי והקמתי משפחה משלי. מדי שבוע שלחת לנו בולים בדואר, והתעניינת איך מתן, יעל ואני מסתדרים עם המלאכה הזו. מעולם לא הגענו לרמה הגבוהה שלך. אך עסקנו באיסוף הבולים כמה שנים. כל חודש קיבלנו את מעטפת "השרות הבולאי", אותה רשמת על שם מתן עבורנו.רצית שגם אנחנו נהייה מנויים. לעיתים אני מקבלת מכתב עם בולים מיוחדים, ואני גוזרת בעדינות את המעטפה, ושומרת את הבולים. אולי יהיה זמן לסדר אותם......
הילדים גדלו מזמן, וכולנו עסוקים בדברים שונים. מכתבים שולחים בעיקר בדואר האלקטרוני, והמילה בּוּל כמעט יצאה מהאופנה.איננו מנויים של "ה שרות הבולאי", אך יש לנו רגישות מיוחדת לנושא הדואר והבולים.  הסקרנות והעניין שעוררת בי דרך הבולים לקחה אותי למחוזות שונים. כמה רחוק אפשר להגיע על כנפי הדמיון בזכות אלבום הבולים.
אבא, תודה שלימדת אותי את סוד  הישיבה בסבלנות ובשקט תוך עיסוק בנושא מסוים שמעניין אותי.
תמיד אזכור שהמפגש הראשון שלי עם ארצות העולם הֵחֵל  בסידור בולים איתךָ ביחד. תחביב איסוף הבולים הוא רק אחת מהפעולות שעשינו בצוותא. והפעם הארתי אותו למזכרת לכבודך.

 

 

האתר מיועד להצגה ברזולוציה 006x008 פיקסלים ובלוח צבעים 23 סיביות.